CUK Ubezpieczenia włącza się w pomoc uchodźcom

0
216

Ruszyła specjalna infolinia w języku ukraińskim, na której pod numerem 523 702 999 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–16.00 konsultanci pomogą we wszelkich tematach dotyczących ubezpieczeń w Polsce. CUK Ubezpieczenia wykorzystuje sieć obsługi wielokanałowej i angażuje się w działania informacyjne dotyczące sfinansowanych przez Ergo Hestię, PZU i Wartę 30-dniowych krótkoterminowych polis OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych wszystkich uchodźców przybywających do Polski z Ukrainy. 

Z kolei zarząd CUK zdecydował o przekazaniu 50 tys. zł na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej i nie wyklucza kolejnych wpłat. Uruchomił też specjalną zbiórkę na rzecz PAH wśród pracowników. Oprócz tego firma przygotuje i udostępni pomieszczenia w Płocku, w których schronienie znajdą potrzebujące rodziny z dziećmi. 

– Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji. Dzięki zaangażowaniu środków finansowych i zasobów materialnych firmy możemy pomóc na wielu płaszczyznach, przyczyniając się również do przekazania informacji o działaniach innych podmiotów. Uchodźcy z Ukrainy mogą pozostać w Polsce bardzo długo. Oprócz zabezpieczenia niezbędnych potrzeb z pewnością przyjdzie czas na formalności, w tym również te ubezpieczeniowe. Jesteśmy gotowi, żeby pomóc – mówi Jacek Byliński, prezes CUK Ubezpieczenia .

(AM, źródło: CUK)