CUK Ubezpieczenia wspiera agentów w obszarze Agro

0
990

Według danych GUS w Polsce funkcjonuje ponad 1,3 mln gospodarstw rolnych. Agenci chętnie szkolą się z ubezpieczeń dla rolników. To rozwojowy rynek, który według CUK Ubezpieczenia tylko w styczniu wzrósł w porównaniu z ubiegłym rokiem o 12%.

Każdy agent może sprzedawać agro

Dziś już mało kto może pozwolić sobie na budowanie biznesu, sprzedając polisy z jednego obszaru ryzyk. CUK Ubezpieczenia wzmacnia zaangażowanie w specjalistycznych sektorach ubezpieczeń, zapewniając również wsparcie zespołu ubezpieczeń agro. To jedna z nielicznych multiagencji na rynku, która świadczy agentom tak zaawansowane wsparcie rolne. Eksperci każdego dnia obsługują zapytania od ponad 3500 agentów. Przygotowują programy szkoleniowe, dostępne w terenie i online. Zapewniają pomoc niezależnie od formy współpracy i wolumenu sprzedaży. Pomagają w przygotowaniu polis i szacowaniu ryzyka. To tylko część zobowiązań, które firma podejmuje, aby sprostać oczekiwaniom agentów ubezpieczających jeden z najważniejszych sektorów gospodarki, którym jest rolnictwo.

– Gospodarstwa rolne to złożony sektor ubezpieczeń, dlatego agenci CUK mają zapewnione szkolenia oraz wsparcie w przygotowaniu i wyborze najlepszego produktu. Jeśli jest taka potrzeba, pojawiamy się również w terenie, pracując indywidualnie z agentem. Taka współpraca umożliwia każdemu agentowi CUK sprzedaż polis rolnych – podkreśla Justyna Zarzyka-Ślemp, menedżerka Działu Ubezpieczeń Rolnych w CUK Ubezpieczenia.

Współczesny rolnik to inwestor

Polskie rolnictwo, z rynkiem obejmującym ponad 1,3 mln gospodarstw, to nie tylko areały upraw zagrożone zmianami klimatycznymi, ale również wyposażenie gospodarstw i parki maszyn rolniczych, które wymagają szczególnej ochrony. Eksperci CUK informują, że świadomość ubezpieczeniowa rolników wzrasta i znajduje odbicie w sprzedaży polis. Według raportów multiagencji tylko w styczniu sprzedaż wzrosła o 12% w porównaniu z podobnym okresem rok temu.

– Współczesny rolnik to inwestor, który lokuje ogromny kapitał często zaciągnięty na kredyt. Zwrot inwestycji jest rozciągnięty w czasie i obarczony sporym ryzykiem szkód. Rolnik nie musi posiadać wiedzy ubezpieczeniowej, dlatego szuka zaufanego partnera, na którego może liczyć – dodaje Justyna Zarzyka-Ślemp.

Dostęp do kompleksowej ochrony ubezpieczeń rolnych daje unikalną szansę na rozwój sprzedaży i budowę nowych mikrorynków. Agenci CUK mogą oferować ubezpieczenia wszystkich towarzystw dostarczających polisy agro. Dzięki temu zyskują przewagę na rynku, a klienci u jednej osoby poznają pełną ofertę produktów.

Dotacje sprzyjają agentom

Eksperci CUK podkreślają, że rosnącym zainteresowaniem cieszą się polisy dotowane. Zgodnie z danymi PIU w Polsce ubezpieczone jest nieco ponad 30% powierzchni upraw i około 7% zwierząt gospodarskich, z czego niemal 99% to drób. Niezbędna jest więc masowa edukacja agentów o produktach ubezpieczeniowych dla rolników, to zapewnia lepsze zabezpieczenie interesów gospodarstw.

– Mówimy o gigantycznym sektorze ryzyk. W dobie dyskusji o zmianach klimatycznych sprzedaż tych polis jest kluczowym wyróżnikiem na rynku. Otwiera też drogę do sprzedaży standardowych ubezpieczeń komunikacyjnych czy życiowych – podkreśla Justyna Zarzyka-Ślemp.

Agenci chcący sprzedawać polisy rolne mogą wziąć udział w opracowanych ścieżkach szkoleń CUK. Rocznie z takiej formy wsparcia korzysta kilkuset agentów.