Czerwcowy odczyt barometr Ubea nieco wyższy niż w maju

0
556

Czerwcowe dane wskazują, że w czerwcu średnia składka OC posiadaczy pojazdów mechanicznych wynosząca 1175 zł była nieco wyższa niż miesiąc wcześniej (1170 zł). Po zaokrągleniu okazało się, że przeciętna cena OC ppm. stanowiła 95% średniej składki ze stycznia 2021 r. (1243 zł) – wynika z najnowszego barometru cen OC opracowanego przez Ubea.

Czerwcowy odczyt barometru Ubea.pl wynosi 95%. W maju było to 94%. – Zmiana względem maja 2021 r. okazała się na tyle niewielka, że nadal można mówić o stabilizacji średniego kosztu polis OC na praktycznie tym samym poziomie – komentuje Paweł Kuczyński, prezes Ubea.pl.

W jego ocenie wpływ na politykę cenową ubezpieczycieli w przyszłości na pewno będą miały dane dotyczące wyniku technicznego ze sprzedaży OC ppm. po pierwszym kwartale 2021 r. Niedawno opublikowane informacje Komisji Nadzoru Finansowego wskazują, że przez pierwsze trzy miesiące tego roku zakłady ubezpieczeń zarobiły na sprzedaży OC dla kierowców 179 mln zł.

– W analogicznym okresie 2020 r. zysk techniczny dotyczący OC wyniósł niecałe 55 mln zł – zwraca uwagę Andrzej Prajsnar, ekspert Ubea.pl.

(AM, źródło: Ubea)