Do Żabki nie tylko po hot-doga, ale i po polisę?

0
2694

Adam Manikowski, wiceprezes i dyrektor generalny Żabka Polska, w rozmowie z Wirtualnemedia.pl przyznał, że jego firma rozważa wprowadzenie do swoich placówek usług finansowych. W ich ramach klienci sieci mogliby m.in. nabyć ubezpieczenia.

Adam Manikowski podkreślił, że nadrzędną filozofią Żabki jest możliwość załatwienia w bardzo szybkim czasie i w jednym miejscu wielu różnych spraw, nie tylko zakupów. Stąd pomysł na dodanie do oferty usług ubezpieczeniowych. Na razie nie wiadomo, kiedy miałyby pojawić się w sklepach sieci.

Warto przypomnieć, że od sierpnia 2021 roku franczyzobiorcy sieci sklepów Żabka mogą korzystać z „Polisy na biznes” – ubezpieczenia od ryzyka biznesowego dla tej grupy przedsiębiorców, opracowanego przez TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych. Stworzeniu produktu przyświecała idea wspierania małej przedsiębiorczości.

– Franczyzobiorcy są zabezpieczeni, ponieważ biznes po zamknięciu nie pozostawia długów, a franczyzodawca otrzymuje natychmiastową spłatę zobowiązań, jakie ma wobec niego franczyzobiorca. To się wszystkim opłaca – opisywał polisę Sebastian Wiatr, dyrektor Biura Ubezpieczeń Korporacyjnych TUW PZUW.

(AM, źródło: Wirtualnemedia.pl, gu.com.pl)