Dwa Innowatory Wprost 2021 dla PZU

0
145

PZU otrzymał dwie nagrody w konkursie Innowatory Wprost 2021. W kategorii Finanse i Tech uhonorowano usługę Cyber Raport, z kolei w kategorii Nowe Technologie doceniono program Zdalna Opieka COVID.

Cyber Raport bezpieczeństwa stron internetowych został specjalnie przygotowany przez PZU dla klientów z sektora MŚP w związku z zagrożeniami cyfrowymi, jakie nasiliły się wraz z pandemią.

– Cieszę się bardzo, że nasz pomysł został doceniony i dziękuję wszystkim pracownikom zaangażowanym w jego realizację. Jestem przekonany, że dzięki łatwej dostępności i bezpłatności nasz Cyber Raport przyczyni się do budowania wśród polskich przedsiębiorców świadomości na temat zagrożeń cybernetycznych i pomoże im ich uniknąć – mówił, odbierając nagrodę, Krzysztof Szypuła, członek zarządu PZU SA.

PZU Cyber Raport to kolejne z przedsięwzięć, które powstało w wyniku współpracy największego polskiego ubezpieczyciela ze startupami w ramach programu #PZUReadyForStartups i przeszedł pozytywnie etap pilotażu. Są one pilotowane przez Laboratorium Innowacji PZU, którego celem jest poszukiwanie i współpraca z firmami oferującymi innowacyjne rozwiązania dla branży ubezpieczeniowej.

Kolejnego Innowatora otrzymał program Zdalna Opieka COVID, który został bezpłatnie udostępniony pacjentom posiadającym pakiety opieki medycznej PZU Zdrowie jesienią 2020 roku.

– Cieszę się, że program PZU Zdrowie Zdalna Opieka COVID stał się częścią przełomowego zastosowania telemedycyny w Polsce. Wykorzystanie po raz pierwszy na tak szeroką skalę zdalnego monitoringu zdrowia pozwoliło nam objąć opieką pacjentów w trudnym okresie pandemii i ograniczonej mobilności. Dziękuję wszystkim pracownikom PZU Zdrowie zaangażowanym w powstanie rozwiązania, które zapewniło wielu osobom przechodzącym koronawirusa komfort i poczucie bezpieczeństwa – mówiła Anna Janiczek, prezes zarządu PZU Zdrowie.

Innowatory Wprost to prestiżowe nagrody dla najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce, które przyznawane są od 2011 r. Konkurs wyróżnia firmy, którzy inwestują w innowacje oraz ocenia ich praktyczne zastosowanie w biznesie.

(AM, źródło: PZU)