Enel-med otworzył największe centrum medyczne dla dzieci i młodzieży

0
563

Dzień Dziecka stał się tłem dla otwarcia największej w Polsce przychodni dziecięcej enel-med w galerii handlowej. Sieć wzbogaciła się o placówkę zlokalizowaną w warszawskim kompleksie Westfield Arkadia. Oprócz pediatrów o zdrowie dzieci i młodzieży zadbają tam m.in. neurolodzy, okuliści, laryngolodzy, ortopedzi oraz psycholodzy i diabetolodzy. Placówka dysponuje nowoczesnym sprzętem umożliwiającym szeroką diagnostykę.

– Nieprzypadkowo wybraliśmy Dzień Dziecka na datę otwarcia nowej przychodni. Placówka utworzona z myślą o małych pacjentach, zlokalizowana w jednym z najchętniej odwiedzanych stołecznych centrów handlowych to pionierski projekt prozdrowotny Enel-Med adresowany dla dzieci. Filarem placówki jest profesjonalna kadra medyczna wszystkich specjalności, kluczowych z punktu widzenia rozwoju młodego organizmu, oraz zaawansowany sprzęt medyczny – podkreśla Jacek Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego enel-med.

Wyróżnikiem oddziału jest pracownia diagnostyczna umożliwiająca wykonanie badania EEG, które pozwala w nieinwazyjny sposób zbadać czynność mózgu w przypadku podejrzenia padaczki, problemów z pamięcią, bólów głowy i omdleń oraz wielu innych zaburzeń neurologicznych. Przy pracowni został zaprojektowany pokój wyciszenia i relaksu, aby rodzic z dzieckiem mieli pełen komfort przygotowania do badania. Do dyspozycji pacjentów jest również pracownia audiometryczna do badań słuchu, wyposażona w kabinę audio oraz sprzęt do badań ABR i ASSR – sprzęt do badań potencjałów słuchowych. Co więcej, zgodnie z rekomendacją lekarzy została przygotowana pracownia nasofiberoskopii  z funkcją stroboskopii, aby w pełni móc zdiagnozować i rozpocząć celowane w danym schorzeniu leczenie.

W przychodni specjaliści pomogą też najmłodszym w leczeniu depresji, nerwic, stanów lękowych, zaburzeń odżywiania oraz uzależnień. Możliwa jest diagnoza i leczenie licznych schorzeń, takich jak zapalenie i ból ucha, choroby zatok i nosa, migdałków, gardła, krtani, problemy ze słuchem.

Do dyspozycji pacjentów jest także punkt szczepień, gabinet zabiegowy ze sprzętem do analizy składu ciała wspierający proces leczenia zaburzeń metabolicznych oraz możliwością wykonywania odczuleń, punkt pobrań z pełna gamą badań laboratoryjnych. W oddziale wykonywany będzie szeroki zakres badań USG: m.in. USG jamy brzusznej, bioder, ortopedyczne, echo serca oraz badanie EKG.

– To bardzo radosne wydarzenie w naszej ponad 30-letniej historii. Uważam, że troska o zdrowie najmłodszych pacjentów to szczególnie odpowiedzialne zadanie, które od wielu lat jako Centrum Medyczne enel-med realizujemy z pełnym zaangażowaniem i pasją – wskazuje Jacek Rozwadowski.

ia medyczne

(AM, źródło: enel-med)