Ergo Hestia: Film fundacji Integralia z prestiżową nagrodą

0
1260

Film fundacji Integralia (Grupa Ergo Hestia), nakręcony w ramach akcji #NibyNaŻarty, otrzymał nagrodę podczas Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” w Poznaniu.

Fundacja Integralia w filmie pokazała nietypową akcję, którą zorganizowała na terenie Ergo Hestii. Jej – na początku nieświadomymi – uczestnikami byli pracownicy firmy. W ramach akcji fundacja pokazała, jak rzadko zwraca się uwagę na utrudnienia, z którymi osoby z niepełnosprawnościami muszą zmagać się na co dzień.

– Chcieliśmy przewrotnie wykorzystać 1 kwietnia. Postanowiliśmy zaskoczyć Hestian, zaprosić ich do świata osób z niepełnosprawnościami. Zamknęliśmy drzwi do budynków. Poprosiliśmy Hestian, by skorzystali z tylnego wejścia. Na taką barierę często trafiają osoby z niepełnosprawnościami – wyjaśnia Monika Truszkowska-Bednarek, prezes fundacji Integralia.

Publikacja filmu zbiegła się z obchodami 15-lecia fundacji. – Świętowanie to jedno, ale naszą misją jest edukacja – podkreśla Monika Truszkowska-Bednarek.

IV Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”, podczas którego jury nagrodziło film o akcji „NibyNaŻarty”, odbył się 28 września w Poznaniu. Fundacja Grupy Ergo Hestia na rzecz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych Integralia została powołana w 2004 r. Jej misją jest wspieranie osób z niepełnosprawnościami na drodze do samorealizacji zawodowej.

(AM, źródło: Ergo Hestia)