Europa Ubezpieczenia z tytułem marki przyjaznej cyfrowo

0
387

Europa Ubezpieczenia znalazła się w gronie dziesięciu firm wyróżnionych w raporcie „Digital Friendly Brand Index” za przyjazną i efektywną komunikację z klientami w kanałach cyfrowych. Raport przygotowały: DELVE Partners, firma doradcza specjalizująca się w digital marketingu oraz agencja badawcza PBS w oparciu o wyniki badania, w którym wzięło udział 2000 ankietowanych.

– Jesteśmy zaszczyceni, że znaleźliśmy się w gronie najbardziej przyjaznych cyfrowo marek na polskim rynku. Jest to dla nas szczególne wyróżnienie, bo jako jedyni w tym gronie nie koncentrujemy się na sprzedaży do klientów indywidualnych. Kanał e-commerce, który z powodzeniem rozwijamy do kilku lat, to dla nas centrum kompetencyjne, umożliwiające dostarczanie partnerom B2B cyfrowych produktów i kompetencji o najwyższym rynkowym standardzie. Wysoka pozycja w raporcie „Digital Friendly Brand Index” udowadnia, że robimy to bardzo dobrze i cieszymy się zaufaniem klientów – mówi Małgorzata Półjanowicz, Head of B2B Europa Ubezpieczenia.

– Europa Ubezpieczenia wyprzedziła w naszym rankingu wielu większych graczy z branży ubezpieczeniowej. To świadczy, że komunikacja cyfrowa firmy z konsumentami jest bardzo przemyślana, także pod kątem strategii personalizacji działań marketingowych. Domyślam się, że Europa włożyła wiele wysiłku w zrozumienie potrzeb i oczekiwań swoich klientów. Takie działania to przykład tego, jak można skutecznie podbijać serca cyfrowych konsumentów – mówi Anna Sierakowska, Global Marketing Director DELVE Partners.

Badanie „Digital Friendly Brand Index: Które marki zdobyły sympatię polskich konsumentów i dlaczego” zostało przeprowadzone w lutym 2022 roku. Wzięło w nim udział 2000 ankietowanych, którzy zostali podzieleni na dwie próby po 1000 osób, reprezentatywne dla populacji internautów w Polsce. W badaniu sprawdzono preferencje konsumentów w zakresie komunikacji w sieci oraz postrzeganie przez nich marek z dziesięciu branż jako „digital friendly”.

(AM, źródło: Europa Ubezpieczenia)