Ewa Jac przenosi się z Avivy do Grupy NN

0
1340

Ewa Jac, odpowiedzialna za zarządzanie ryzykiem w towarzystwach ubezpieczeń Avivy w Polsce (chief risk officer), odchodzi z firmy, aby podjąć nowe wyzwanie zawodowe. Od grudnia obejmie stanowisko Head of Risk Models and Analytics w centrali Grupy NN. Na nowym stanowisku będzie raportować do Bernharda Kaufmanna, CRO, członka zarządu grupy w Hadze.

Ewa Jac dołączyła do Avivy 24 lata temu w dziale aktuarialnym. W 2004 r. została powołana do zarządu Aviva Życie, w którym zasiadała w sumie przez 15 lat. W latach 2006–2008 była głównym aktuariuszem grupy w Polsce, zaś w latach 2008–2014 – jej dyrektorem finansowym. Następnie od 2014 do 2016 roku pracowała jako zastępca szefa departamentu ryzyka w strukturze Aviva International Insurance w Londynie. Potem wróciła do Polski i objęła funkcję członka zarządu Avivy odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem.

Ewa Jac jest absolwentką Wydziału Matematyki Politechniki Warszawskiej. W 1997 r. została wpisana do Polskiego Rejestru Aktuariuszy. W 2006 r., po zdaniu kolejnych egzaminów, otrzymała prestiżowy tytuł fellow Brytyjskiego Instytutu Aktuarialnego.

(inf. własna)