Global Assistance Polska szykuje nowe partnerstwa

0
381

Należący do Vienna Insurance Group operator usług pomocowych Global Assistance obsługuje już ponad 300 tys. spraw rocznie. Firma nie ma jednak zamiaru na tym poprzestać, pracuje już m.in. nad nowymi partnerstwami – informuje „Puls Biznesu”.

Michał Makarczyk, prezes Global Assistance Polska, mówi gazecie, że strategia jego firmy pokrywa się z celami udziałowców: chce dynamicznie rosnąć, szybciej niż rynek. Zdradza, że 31,5% przychodów Global Assistance pochodzi ze współpracy z towarzystwami spoza VIG, m.in. Europy Ubezpieczenia, TUW „TUW”, TUW TUZ, Trasti. Od stycznia do lipca tego roku wzrosły one o 331% r/r. Michał Krzyżanowski, członek zarządu Global Assistance Polska zwraca uwagę, że kiedyś assistance kojarzyło się z holownikiem, hydraulikiem, podróżami. Dziś obejmuje szeroki wachlarz usług, dzięki czemu relacje ubezpieczyciela z klientem są znacznie częstsze i nie ograniczają się do klasycznej likwidacji szkody, która polega na wypłacie odszkodowania.

Aby dopasować ofertę do klienta, trzeba wykazać się sporą kreatywnością. „PB” przypomina, że obecnie największym wzięciem wśród świadczeń assistance cieszą się m.in. usługi informatyczne oraz psychologiczne w obszarze przeciwdziałania przemocy i nienawiści wobec dzieci w sieci, a także serwis rowerowy, opieka nad dziećmi oraz zwierzętami itd. Coraz częściej usługi są oferowane w formacie stand alone. W efekcie zwiększa się obszar dystrybucji – coraz łatwiej można oferować usługi w ramach affinity.

Global Assistance Polska wraz z innymi podmiotowymi z VIG prowadzi obecnie prace nad takimi partnerstwami, ale Michał Makarczyk nie chciał ujawnić szczegółów dotyczących kanałów dystrybucji.

Więcej:

„Puls Biznesu” z 28 września, Karolina Wysota „Ubezpieczenie dla fachowca”:

https://www.pb.pl/ubezpieczenie-dla-fachowca-1128747

(AM, źródło: „Puls Biznesu”)