Global Data: Największa aktywność akwizycyjna w USA

0
454

Fuzje i przejęcia w branży ubezpieczeniowej w sierpniu 2019 r. osiągnęły wartość 4,04 mld dol. globalnie – wynika z danych Global Data.

W stosunku do poprzedniego miesiąca wartość ubezpieczeniowych M&A odnotowała spadek o 15,7%. Była również o 13,6% niższa od średniej za ostatnie 12 miesięcy, wynoszącej 4,68 mld dol.

Z porównania wartości transakcji w różnych regionach świata wynika, że na najwyższej pozycji znalazła się Ameryka Płn., gdzie wartość ogłoszonych w sierpniu transakcji wyniosła 2,69 mld dol. Na poziomie krajów na czele listy plasuje się Kanada z transakcją o wartości 2,69 mld dol.

Pod względem wolumenu transakcji M&A w branży ubezpieczeniowej pierwsze miejsce zajmuje Ameryka Płn. przed Europą i Azją z Pacyfikiem.

Pod względem aktywności M&A w poszczególnych krajach zwycięzcą są Stany Zjednoczone z 27 transakcjami, następna Kanada z sześcioma i Wlk. Brytania z pięcioma transakcjami.

W 2019 r. do końca sierpnia wartość ogłoszonych transakcji ubezpieczeniowych fuzji i przejęć wyniosła 18,84 mld dol., co oznacza spadek o 68,6% r/r.

AC