Grzegorz Ukleja pierwszym CIO Colonnade Insurance

0
1002

1 maja do zespołu polskiego oddziału Colonnade Insurance dołączył Grzegorz Ukleja, który objął stanowisko Chief Information Officer (CIO). Jest to nowa rola w strukturze firmy i zasięgiem obejmuje całą spółkę, czyli działalność we wszystkich oddziałach Colonnade w Europie Środkowo-Wschodniej.

W ramach swoich obowiązków Grzegorz Ukleja będzie odpowiadać za rozwój technologii oraz wsparcie organizacji w realizacji planów biznesowych. Jednym z pierwszych wyzwań będzie realizacja projektu transformacji planowanego przez spółkę.

Nowy CIO Colonnade Insurance przyszedł z Sollers Consulting, gdzie pracował przez ostatnie 10 lat, będąc zaangażowanym w szereg wdrożeń na rzecz firm ubezpieczeniowych na różnych rynkach, m.in. w Polsce, Niemczech, Belgii, Danii czy Japonii. Od 2016 r. odpowiadał w Sollers Consulting za rozwój kompetencji wdrożeń platformy Guidewire. Od 2018 r. był odpowiedzialny za rozpoczęcie biznesu oraz rozwój firmy na rynku japońskim, gdzie odpowiadał za sprzedaż usług, budowę zespołu oraz nadzorował projekty doradcze i wdrożeniowe.

Grzegorz Ukleja posiada tytuł magistra-inżyniera informatyki Politechniki Warszawskiej.

(AM, źródło: Colonnade)