Hannover Re trzecim potentatem, który odszedł z Net-Zero Insurance Alliance

0
327

Jak podaje Reuters, Hannover Re jako trzeci duży koncern opuścił Net-Zero Insurance Alliance – globalny sojusz klimatyczny skupiony na redukcji emisji, który w USA znajduje się pod rosnącą presją polityczną. W oświadczeniu wysłanym e-mailem niemiecki reasekurator przekazała, że opuszcza NZIA „po dokładnym rozważeniu”, bez podania szczegółów.

„Niezależnie od tego Hannover Re pozostaje zaangażowany w swoją strategię zrównoważonego rozwoju, związane z nią cele i wsparcie dla Porozumienia Paryskiego, a także dąży do osiągnięcia pełnej neutralności klimatycznej najpóźniej do 2050 r.” – cytuje agencja.

Wcześniej sojusz opuścili dwaj jego członkowie-założyciele. Pod koniec marca uczynił to Munich Re, natomiast niedawno w jego ślady poszedł Zurich Insurance. Pierwszy argumentował swoją decyzję obawami antymonopolowymi. Zarzut, że firmy w takich sojuszach klimatycznych mogą być winne łamania przepisów antymonopolowych, jest coraz częściej wysuwany przez republikańskich polityków w niektórych stanach USA w ramach sprzeciwu wobec wysiłków na rzecz zrównoważonego rozwoju. Z kolei Zurich ogłosił, że jego odejście jest spowodowane chęcią skupienia się na pomocy klientom w przejściu na gospodarkę niskoemisyjną.

(AM, źródło: Reuters)