Howden Group Holdings wypracował miliard dolarów przychodów

0
153

Ponad miliard dolarów przychodów i 223 mln GBP zysku EBITDA – to główne osiągnięcia międzynarodowej grupy ubezpieczeniowej, do której należy Howden Donoria, w roku obrachunkowym 2019–2020. Firma zapowiada kontynuację strategii zrównoważonego rozwoju, łączącą wzrost organiczny i przejęcia.

David Howden, dyrektor generalny (CEO) Howden Group Holdings, podkreśla, że wyniki zostały osiągnięte mimo pandemii i nowych okoliczności, w jakich musiała działać branża. Jego zdaniem to efekt realizacji kluczowych celów w roku obrachunkowym 2020 (trwał od 1 października 2019 r. do 30 września 2020 r.), czyli pozyskiwania i rozwoju kadry oraz budowania zrównoważonego biznesu.

– Przychody całej grupy zapewniły nam w ostatnim roku obrotowym organiczny wzrost o 6%. Uwzględniając przejęcie grupy A-Plan i kolejne, sfinalizowane po zakończeniu minionego roku obrotowego, obecnie mamy w grupie 8500 pracowników na całym świecie, a potencjalne przychody zbliżone do miliarda GBP (1,37 mld USD, +7% r/r) – dodaje David Howden.

Przy okazji prezentacji raportu za ostatni rok obrotowy Howden Group Holdings podkreśla, że I kwartał nowego okresu obrachunkowego przyniósł kontynuację rozwoju. W tym czasie grupa wzrosła organicznie o 11%.

– Wyniki grupy w roku finansowym 2020 r. i z I kwartału nowego okresu potwierdzają, że inwestycje przynoszą oczekiwany efekt. Grupa jest silna, bo nie stawia na przejęcia dla przejęć, ale przede na współpracę z lokalnymi specjalistami – łącznie liczba specjalistów grupy i partnerów sieci Howden One to 15 tys. osób na całym świecie. Kolejna ważna rzecz to inwestycje w nowe technologie i analitykę. Z takim zapleczem możemy być brokerem pierwszego wyboru dla klientów, którzy oczekują nowych produktów i chcą rozwijać biznes nie tylko w Polsce – mówi Dariusz Zajączkowski, prezes Howden Donoria.

(AM, źródło: Howden Donoria)