Howden Group przejmuje TigerRisk Partners

0
147

Howden Group Holdings ogłosił przejęcie TigerRisk Partners, niezależnego brokera reasekuracyjnego z bardzo mocną pozycją na rynku amerykańskim. Dzięki tej transakcji Howden osiągnie wartość przypisu składki 30 mld USD, zatrudniając 12 tys. pracowników w 45 krajach.

TigerRisk Partners został założony w 2008 r. Jest prywatnym brokerem reasekuracyjnym i doradcą ds. zarządzania ryzykiem i kapitałem z bardzo bogatym portfelem obecnych i potencjalnych klientów. Spółka jest znana z innowacyjnej platformy analitycznej.

Transakcja znacząco zwiększa skalę oferty reasekuracyjnej Howden. W wyniku przejęcia powstanie czwarty gracz na globalnym rynku reasekuracyjnym, z przychodami wynoszącymi blisko 400 mln USD, zatrudniający 450 ekspertów w ponad 30 biurach na całym świecie. Zakup TigerRisk stanowi kontynuację inwestycji Howden w USA. Transakcja jest wspierana przez długoterminowych inwestorów Howden, w tym General Atlantic, CDPQ i Hg.

– TigerRisk od wielu lat jest atrakcyjnym podmiotem i innowatorem w obszarze reasekuracji i rynków kapitałowych. Decyzja o połączeniu sił z Howden jest wyjątkową okazją i przełomem dla nas i branży. Co ważne, mamy bardzo podobne podejście do biznesu – właścicielem naszych spółek w dużej części są pracownicy, bo stawiamy na ekspertów. Stawiamy potrzeby klientów na pierwszym miejscu, co sprawia, że organicznie rozwijamy się w podobnym tempie – powiedział David Howden, dyrektor generalny Howden Group.

– Zbudowaliśmy TigerRisk od podstaw. Osiągnęliśmy rynkowy sukces. Dzięki tej transakcji wejdziemy na wyższy poziom, zachowując jednocześnie nasz unikatowy charakter – dodał Rod Fox, szef i współzałożyciel TigerRisk Partners, który teraz zostanie CEO Howden Tiger.

Ewa Mazur, członek zarządu Howden Donoria odpowiadająca w polskiej spółce Grupy za reasekurację, podkreśla, że z uwagą i podziwem śledziła rozwój TigerRisk. – To najlepszy alians w reasekuracji z możliwych. Ta transakcja oznacza znacznie większe możliwości dla naszych klientów w Polsce i w każdej części świata – powiedziała.

Dominik Stachiewicz, członek zarządu Howden Donoria odpowiadający za biznes korporacyjny dodaje: – Po transakcji przejęcia Aston Lark w 2021 Howden z przychodem pro forma 2,3 mld USD jest 8. brokerem bezpośrednim na świecie, a dzisiejsza transakcja tylko wzmacnia naszą pozycję jako gracza globalnego. Wartość biznesu jest dla nas ważna, ale nie przedkładamy jej ponad wartość najwyższą, czyli ludzi w naszej organizacji.

(AM, źródło: Howden)