Howden Group zbuduje platformę dla startupów

0
134

Howden Group Holdings zbuduje kompleksową platformę, która przyspieszy uruchomienie i rozwój startupów ubezpieczeniowych. Przedsiębiorcy w jednym miejscu znajdą finansowanie, fachową wiedzę i wszelkie narzędzia do tworzenia nowych biznesów.

Nowym projektem zajmie się Tom Hoad, jeden z twórców Lloyd’s Lab, który wkrótce zasili Grupę Howden. Tom Hoad od ponad 11 lat jest szefem innowacji w Tokio Marine Kiln. Odegrał m. in. kluczową rolę w uruchomieniu i rozwoju Lloyd’s Production Innovation Facility (obecnie znanego jako Lloyd’s Product Launchpad). To jeden z najlepszych światowych ekspertów od innowacji w branży ubezpieczeniowej. Tom Hoad wykorzysta potencjał i sieć dystrybucji grupy i wspólnie z naszymi ekspertami stworzy centrum inwestycyjne i inkubacyjne w Londynie.

– To szczególny czas dla branży ubezpieczeniowej. Przy tak wielkiej rynkowej zmienności i licznych zagrożeniach musimy być bardzo elastyczni i wprowadzać kolejne innowacje. I musimy zrobić to szybko. Tom Hoad ma niezwykłą zdolność do kreowania, szybkiego łączenia i motywowania różnorodnych zespołów projektowych. To najlepszy człowiek do stworzenia idealnej platformy dla przedsiębiorców do przekształcenia startupów w atrakcyjne, skalowalne przedsięwzięcia – mówi David Howden, CEO Howden Group Holdings.

– Dzięki pionierskim inicjatywom, takim jak Lloyd’s Lab, i myślącym przyszłościowo ubezpieczycielom, takim jak Tokio Marine Kiln, na rynek trafiają niesamowite, bardzo potrzebne innowacje. Howden umożliwi budowę idealnego ekosystemu, w którym będą mogły dojrzewać – dodaje Tom Hoad.

– Polska jest jednym z centrów powstawania startupów ubezpieczeniowych, dlatego rozwój Grupy Howden w tym obszarze pozwoli nam wspierać również nasze polskie innowacyjne przedsięwzięcia – mówi Dominik Stachiewicz, członek zarządu Howden Donoria.

(AM, źródło: Howden)