Inotis w szeregach Grupy Punkta

0
698

Grupa Punkta przejęła Inotis – jedno z największych w Polsce przedsiębiorstw zajmujących się likwidacją szkód. Firma odpowiada za ponad 70 tys. likwidacji szkód rocznie. Akwizycja umożliwi Punkcie kompletne zarządzanie procesem likwidacji szkód, co znacząco zwiększy skalę jej biznesu.

Inotis został założony przez Piotra Jurkowskiego w 2005 r. i specjalizuje się w likwidacji szkód komunikacyjnych, majątkowych oraz specjalistyczno-technicznych. Te ostatnie obejmują m.in. usługi dla branży budowlanej, geodezyjnej, elektrycznej czy wodnej i gazowej. Pod marką Inotis działa dzisiaj niemal 400 mobilnych rzeczoznawców.

– Nie boimy się ambitnych celów i jesteśmy konsekwentni w dążeniu do nich. Stawiamy na dynamiczny wzrost grupy, opartej na solidnych, cyfrowych fundamentach, dzięki czemu możemy oferować produkty szyte na miarę i technologicznie wyprzedzać konkurentów. Dołączenie Inotis do Grupy Punkta w zdecydowanym stopniu zwiększa zarówno nasze możliwości operacyjne, jak i skalę biznesu – mówi Michał Daniluk, Head of M&A Grupy Punkta. – Zakup udziałów w Inotis stanowi dla grupy element realizacji długofalowej strategii rozwoju. W ostatnich latach przyjęliśmy do grupy takie podmioty, jak April (obecnie ISON), działający na rynku bałkańskim Coris, w przypadku którego wykupiliśmy dotychczasowego  współudziałowca – Generali, porównywarkę mFind, multiagencje Profi Insurance czy Arrant Ubezpieczenia – wylicza.

Dzięki konsolidacji liczba szkód likwidowanych rocznie przez Punkta wzrośnie o ponad 53%. 

– Nasza ostatnia transakcja integrująca Inotis z grupą cieszy mnie szczególnie, ponieważ kończy ona budowę kompletnego serwisu szkodowego obejmującego zarówno likwidację merytoryczną, jak i techniczną. Inotis wraz ze specjalistami oraz rozległą siecią rzeczoznawców działających na terenie całego kraju dopełnia istotny punkt naszej strategii rozwoju przyjętej jeszcze w 2018 r. Punkta kieruje dzisiaj swoją ofertę do szeroko rozumianego rynku ubezpieczeniowego, również poza granicami kraju, gwarantując wysokiej jakości obsługę teraz już ponad 200 tys. szkód z różnych rodzajów ryzyk rocznie. Po tej transakcji jako grupa staliśmy się czołowym podmiotem tego typu aktywności w Polsce, z bardzo dobrą perspektywą na rynki europejskie – wskazuje Roman Czarnowski, Head of Corpo Punkta Group.

– Inotis Centrum Likwidacji Szkód to obecnie jeden z największych podmiotów świadczących usługi w zakresie likwidacji szkód komunikacyjnych, majątkowych oraz korporacyjnych dla zakładów ubezpieczeniowych w Polsce – mówi Piotr Jurkowski, prezes zarządu Inotis. – Skupiając nasze wewnętrzne procesy na jakościowej oraz terminowej realizacji zleceń, osiągamy ponad 15% średnioroczny wzrost ilości obsługiwanych szkód. Dziś dołączając do Punkta, z jednej strony wnosimy szeroką i wieloletnią praktykę likwidacyjną, z drugiej otrzymujemy dostęp do partnerów grupy. Jestem przekonany, że wspólne, komplementarne doświadczenie, połączone z możliwościami organizacyjnymi Punkta, umożliwią wyznaczenie i utrzymanie najwyższych standardów serwisu likwidacyjnego – dodaje.

(AM, źródło: Punkta)