Insurtech: O połowę mniej pieniędzy

0
467

Całkowita suma finansowania inwestycji w insurtech w I kw. 2020 r. zmalała o 54% w porównaniu z I kw. ub.r. Jest to skutek kryzysu wywołanego pandemią – wynika z raportu Willis Towers Watson.

Niemniej jednak firmy z sektora insurtech były w stanie pozyskać 912 mln dol., przy czym większość na początku kwartału. Liczba transakcji – 96 – była o 28% wyższa niż w IV kw. 2019 r. i o 10% wyższa niż w I kw. 2019 r.

„Chociaż pandemia Covid-19 nie ponosi odpowiedzialności za wszystko, ma ogromny wpływ na globalne rynki i globalne inwestycje w insurtech. Optymizm inwestorów i zaufanie konsumentów są (co najmniej) w zawieszeniu, a ubezpieczyciele i reasekuratorzy mają mnóstwo bezprecedensowych spraw do załatwienia w krótkim terminie, co wpływa na zmianę optyki wielu firm” – napisano w raporcie.

Ogromna większość insurtechów, którym udało się zdobyć finansowanie w I kw. br., to firmy na wczesnym etapie. Wartość strategicznych inwestycji insurtechowych dokonanych przez ubezpieczycieli i reasekuratorów w I kw. 2020 r. spadła o 8% w stosunku do IV kw. 2019 r. i o 43% w stosunku do wartości maksymalnej, osiągniętej w III kw. 2019 r.

(AC, źródło: Insurance Journal)