Inter Polska: 100 tys. zł i 10 tys. maseczek dla pielęgniarek i położnych

0
341

Inter Polska, ubezpieczyciel branży medycznej, włącza się w akcję Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych ,,Jeśli nie my, to kto? Razem walczmy z koronawirusem! Kupmy niezbędne środki ochrony osobistej dla pielęgniarek i położnych”, przekazując na ten cel 100 tys. zł pomocy oraz dodatkowo 10 tys. medycznych.

Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej dla pielęgniarek, położnych (maseczki, rękawiczki, fartuchy itp.), środków do dezynfekcji oraz bieżące potrzeby związane z pomocą personelowi pielęgniarskiemu w walce z SARS-Cov-2.

– Od prawie 30 lat Inter współpracuje z samorządem pielęgniarek i położnych w tworzeniu kompleksowej ochrony ubezpieczeniowej związanej z wykonywaniem ich zawodu. Dziś, w tych niezwykle trudnych dniach związanych z epidemią, chcemy wesprzeć najpilniejsze potrzeby personelu medycznego stojącego na pierwszej linii walki z patogenem. Włączając się w akcję NIPiP, pragniemy podziękować wszystkim pielęgniarkom, pielęgniarzom oraz położnym za ich codzienny heroizm, oddanie i ciężką pracę ratującą zdrowie i życie Polaków. Wielokrotnie podkreślałem, że jesteśmy pełni szacunku dla Waszej pracy, ale ta niespotykana do tej pory sytuacja czyni z Was bohaterki i bohaterów – mówi Janusz Szulik, prezes zarządu Inter Polska.

(AM, źródło: Inter Polska)