InterRisk ze złotem za działania społeczne!

0
1310

InterRisk otrzymał prestiżową Złotą Nagrodę „Günter Geyer Award for Social Conscience” 2021 przyznawaną przez VIG za szczególne zaangażowanie społeczne. Z rąk prof. Elisabeth Stadler, CEO Vienna Insurance Group, przyjął ją w imieniu wszystkich pracowników InterRisk prezes Piotr Narloch. Spółka została wyróżniona za organizowanie cyklicznych biegów charytatywnych, podczas których zbierane są pieniądze dla potrzebujących.

Nagroda w wysokości 50 tys. euro zostanie przekazana przez InterRisk na zakup dwóch samochodów do przewozu krwi oraz program edukacyjny promujący krwiodawstwo.

Ustanowiona w 2012 r. nagroda Güntera Geyera, przewodniczącego rady nadzorczej Wiener Städtische Versicherungsverein, zwraca uwagę na zaangażowanie spółek Grupy VIG w inicjatywy na rzecz potrzebujących. Wyróżnienie przyznawane jest co roku trzem
z ok. 50 spółek Grupy VIG w Europie Środkowej i Wschodniej.

Wyróżnienie przyznane spółce jest ukoronowaniem siedmiu edycji Biegu Charytatywnego InterRisk. Z małej inicjatywy, w której na początku wzięło udział 21 pracowników, Bieg Charytatywny stał się wydarzeniem, w którym w 2021 r. wzięło udział blisko 600 osób, pracowników InterRisk, ale także TUW „TUW” (partnera Biegu od 2019 r.), pozostałych spółek VIG, pośredników oraz partnerów biznesowych.

Każdy kilometr przebiegnięty w ramach Biegu Charytatywnego InterRisk jest zamieniany na złotówki. W 2021 r. uczestnicy pokonali blisko 2,5 tys. km, generując darowizny w wysokości 10 tys. euro przekazane ośmiu organizacjom charytatywnym, wśród których znalazły się podmioty wspierające dzieci, a także ofiary przemocy i wykorzystywania seksualnego oraz organizacje pomagające zwierzętom.

– Bieg Charytatywny InterRisk to inicjatywa, z której jestem bardzo dumny. Startuję w każdej edycji. To nie jedyne wydarzenie biegowe, dzięki któremu pomagamy. Od pięciu lat jesteśmy sponsorem zimowego, ekstremalnie trudnego biegu wzdłuż polskiego wybrzeża „UltraKrew”. Promujemy krwiodawstwo i sami oddajemy krew. Połączenie idei biegania i krwiodawstwa było inspiracją do przekazania nagrody Güntera Geyera na zakup samochodów do przewozu krwi oraz realizację programu edukacyjnego – powiedział Piotr Narloch, prezes InterRisk.

W latach 2020 i 2021 Bieg Charytatywny w związku z ograniczeniami pandemicznymi przybrał charakter hybrydowy. Mimo obaw o powodzenie przedsięwzięcia okazało się, że pandemia pomogła w jego upowszechnieniu. Uczestnicy z całej Polski zgodnie z obowiązującymi restrykcjami biegali indywidualnie lub w małych grupach, rejestrując pokonany dystans w specjalnej aplikacji sportowej. Pandemia, która była dla nas wszystkich wyzwaniem, okazała się szansą na rozwój pomysłu na pomaganie.

– Naszą siłą są pracownicy i to projekt przez nich realizowany zyskał uznanie na arenie międzynarodowej. Bardzo mnie cieszy, że pracuję z osobami, które poza realizacją celów zawodowych dbają o innych i spełniają się w pomocy innym. Gratuluję całemu teamowi, który od lat organizuje Bieg Charytatywny, i wszystkim, którzy przyczynili się do zdobycia tej nagrody: pracownikom, pośrednikom i przyjaciołom InterRisk.

Naszym planem na ten rok jest rozwinięcie idei Biegu Charytatywnego i zaangażowanie pozostałych spółek Grupy VIG w Europie – powiedział Daniel Kaliszuk, członek zarządu InterRisk.