„IT w Ubezpieczeniach” o kierunkach cyfryzacji w branży

0
242

23 czerwca odbędzie się XXI edycja konferencji „IT w Ubezpieczeniach” – wydarzenia poświęconego informatyzacji sektora ubezpieczeniowego. W jego trakcie firmy IT zaprezentują swoje rozwiązania dla branży ubezpieczeniowej, zaś prelegenci opowiedzą o przeprowadzonych wdrożeniach. Patronem medialnym konferencji jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Podczas konferencji poruszane będą takie kwestie, jak ubezpieczeniowe systemy zintegrowane, systemy wspierające pośrednictwo ubezpieczeniowe, analiza i przetwarzanie  danych, narzędzia wsparcia sprzedaży oraz jej omnikanałowości i kontaktu z klientem, cyberzagrożenia, zarządzanie ryzykiem ubezpieczeniowym, rozwiązania antyfraudowe, nowoczesne technologie mobilne, aplikacje konwersacyjne czy wykorzystanie technologii chmurowej.

Najbliższe lata to ogromne wyzwania dla branży ubezpieczeniowej. Z jednej strony jest to perspektywa dynamicznego rozwoju, z drugiej konieczność dostosowania rozwiązań i podejścia do klienta do zmieniających się wymagań rynku. To już nie sama oferta produktowa jest najważniejsza, a sprawność procesów i jakość kontaktu z klientem, szybkość i wygoda tego kontaktu. Wyzwaniem jest zrozumieć klienta, jego potrzeby i oczekiwania oraz umieć na nie jak najlepiej odpowiedzieć.

Podczas konferencji wystąpi też kilku specjalistów – praktyków ze sfery informatyczno-ubezpieczeniowej: Piotr Biernacki z MGX Infoservice, Przemysław Kowalicki z Opentext, Piotr Kulicki z Nexpertis, Marcin Makowski z BeOne oraz Krzysztof Młynarski z Teleinformatica – Wide Area Networking & Security.

Konferencja jest skierowana do przedstawicieli towarzystw ubezpieczeniowych: wyższej i średniej kadry zarządzającej, specjalistów ds. rozwoju biznesu, ds. rozwoju IT i ds. innowacyjności, oraz informatyków.

Agenda oraz bezpłatna rejestracja dostępne są na stronie konferencji.

(am)