Jakich szkoleń chcą agenci ubezpieczeniowi?

0
1219

Postanowiłem, że stworzę w internecie specjalne miejsce dla branży ubezpieczeniowej – społeczność. Prace nad mistrzowie.online trwają.

Już wiem, że dzięki wydaniu książki Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych udało mi się zebrać jako autorów wielu mądrych praktyków. Ci eksperci chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami. Teraz chcę im dać platformę do dalszej wymiany wiedzy – stworzyć miejsce, gdzie bez anonimowych profili, bez lęku przed wyśmianiem, bez hejtu każdy będzie mógł zadać pytanie o biznes ubezpieczeniowy. A kulturalni, chcący dzielić się swoim doświadczeniem praktycy – mistrzowie, odpowiedzą.

Mistrzowie będą też twórcami kursów. Żeby jednak dać branży ubezpieczeniowej odpowiednie szkolenia – będące rozwiązaniem prawdziwych problemów, muszę wiedzieć, czego potrzeba.

Spytałem więc agentów: „Jakie tematy szkoleń/materiałów powinny się znaleźć w społeczności dla branży ubezpieczeniowej?”. W ankiecie wzięło udział 161 agentów. Poniżej przedstawiam wyniki.

Co mnie najbardziej zszokowało? Że nadal to pozyskiwanie nowych klientów jest „bolesne”. To wciąż najważniejsze zagadnienie, w którym chcą się rozwijać. Zagłosowało tak aż 39% ankietowanych.

Na drugim miejscu, z wynikiem 14%, znalazł się temat sprzedaż ubezpieczeń. Tematy, takie jak praca na portfelu klienta oraz social media zdobyły po 7% głosów. Punkt mniej – 6% zdobyły rekrutacja pracowników, analiza potrzeb klienta oraz automatyzacja w prowadzeniu multiagencji.

Ważny wątek – znajomość ustawy ubezpieczeniowej zdobył serca 5% ankietowanych. Na książki godne polecenia głosowało 4% wszystkich osób. 2% ankietowanych głosowało na tematy wdrożenie i używanie CRM, budowanie struktur oraz samo uruchomienie multiagencji.

Moje drugie zdziwienie przyszło, gdy zrozumiałem, że zerowym zainteresowaniem cieszy się temat planowanie budżetu (kosztów i sprzedaży).

Co dalej? Pytam. Drążę głębiej. Wybieram mistrzów, którzy stworzą materiały. I oczywiście sam też przygotowuję poradnikowe treści. Zbieram zapisy na listę oczekujących na start społeczności. Myślę, że stworzymy coś bardzo potrzebnego i wspaniałego.

Marcin Kowalik
marcinkowalik.online