Janusz Wojtas nowym CEO Trasti

0
1719

W związku z powołaniem Artura Olecha na stanowisko prezesa zarządu PZU SA, Trasti wybrało jego następcę. Od 12 kwietnia CEO spółki jest Janusz Wojtas – związany z Trasti od początku istnienia marki, współzałożyciel firmy i dotychczasowy przewodniczący rady nadzorczej.

Artur Olech kierował Trasti od maja 2020 roku. – Moim marzeniem jest, aby Trasti kontynuowało wyznaczanie trendów w cyfryzacji ubezpieczeń i stało się wzorem nowoczesnej organizacji ubezpieczeniowej – komentuje Artur Olech.

Trasti w ciągu trzech lat działalności operacyjnej wprowadziło szereg innowacyjnych produktów i procesów, m.in. autocasco all risk ze zniesionym progiem opłacalności naprawy, wspierane sztuczną inteligencją procesy obsługi czy superszybką ścieżkę sprzedaży.

– Artur, prowadząc spółkę w pierwszym etapie wejścia na rynek, zebrał silny zespół ekspercki, który poprowadzi firmę do dalszego rozwoju – komentuje Anna Wójtowicz-Kotlewska, wiceprezeska Trasti.

Zarząd spółki podkreśla, że zmiana nie wpłynie na jej bieżącą działalność czy realizację dotychczasowych planów. Insurtech rozwija się stabilnie i dynamicznie, a prognozy na 2024 rok są bardzo optymistyczne, co pokazują wyniki pierwszego kwartału 2024, które Trasti opublikuje w najbliższym czasie.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl