Jeździsz bezpiecznie, możesz liczyć na zniżkę w polisie na życie

0
221

Firma ubezpieczeniowa John Hancock we współpracy z Allstate zaoferowała zniżkę w ubezpieczeniu na życie swoim klientom pod warunkiem, że jeżdżą bezpiecznie. Odpowiedzialny styl jazdy zwiększa pulę ich punktów uprawniających do zniżek i nagród w ramach programu Vitality – informuje cashless.pl.

Portal przypomina, że Vitality ma na celu promowanie zdrowych zachowań u klientów ubezpieczyciela. Zainteresowani uczestnictwem mogą dobrowolnie przekazywać dane dotyczące swojego zdrowia. Za dbałość o nie otrzymują punkty. Teraz program poszerzono o możliwość otrzymania punktów za przekazanie danych świadczących o bezpiecznym stylu jazdy klientów.

John Hancock wskazuje, że dzięki odpowiedzialnym zachowaniom na drodze można ograniczyć liczbę wypadków śmiertelnych oraz poważnych uszczerbków na zdrowiu, które są powodem wypłaty wysokich świadczeń. Dane pochodzą z komunikacyjnego ubezpieczenia telematycznego Allstate Drivewise. John Hancock planuje w przyszłości pozyskiwać dane również od innych ubezpieczycieli oferujących telematyczne polisy komunikacyjne.

Więcej:

cashless.pl z 3 lutego, Ida Krzemińska-Albrycht „„Zniżka składki w polisie życiowej za bezpieczną jazdę autem. Ubezpieczyciel wykorzysta dane telematyczne”:

https://www.cashless.pl/11316-znizka-na-ubezpieczenie-zyciowe-dla-ostroznych-kierowcow

(AM, źródło: cashless.pl)