Katarzyna Laurenza na czele majątkowej Avivy

0
1598

Zniknął wakat na stanowisku prezesa Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń Ogólnych. Funkcje tę obejmie Katarzyna Laurenza. Jej kandydatura podlega zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego. Ponadto członkiem zarządu majątkowej spółki Avivy, a także Aviva sp. z o.o. i dyrektorem finansowym grupy w Polsce został Krzysztof Lipski. Obydwoje raportują do Adama Uszpolewicza, prezesa grupy w Polsce.

– Gratuluję nominacji na nowe stanowiska i życzę dalszych sukcesów – powiedział Adam Uszpolewicz.

Katarzyna Laurenza (Bem) dołączyła do Aviva TUO w kwietniu 2020 roku, wchodząc do zarządu ubezpieczyciela. Od tego czasu odpowiada za ubezpieczenia majątkowe. Od 1992 roku jest związana z polskim rynkiem ubezpieczeniowym jako ekspert w zakresie ubezpieczeń majątkowych, zarządzania produktem, underwritingu oraz reasekuracji. W trakcie swojej kariery zawodowej zajmowała szereg kluczowych stanowisk w polskich i międzynarodowych firmach ubezpieczeniowych oraz brokerskich (m.in. w Generali, Zurich, Aon). W latach 2005–2017 była związana z Grupą PZU, gdzie jako dyrektor Biura Zarządzania Produktami odpowiadała za zarządzanie segmentem klientów indywidualnych i MSP, nadzorując w szczególności obszary produktu i underwritingu. Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz IESE Business School w Barcelonie.

Krzysztof Lipski

Krzysztof Lipski jest związany z branżą ubezpieczeniową od ponad 20 lat. W latach 1998–2011 pracował w polskich i brytyjskich spółkach firmy doradczej KPMG (od 2005 r. na stanowiskach menedżerskich), gdzie specjalizował się w badaniu sprawozdań finansowych, doradztwie księgowym, regulacyjnym i transakcyjnym na rzecz zakładów ubezpieczeń, towarzystw funduszy inwestycyjnych i powszechnych towarzystw emerytalnych. Od 2011 r. związany z grupą Aviva, w latach 2011–2013 jako dyrektor kontrolingu, a od 2013 r. jako dyrektor ds. sprawozdawczości finansowej. Od 2018 r. jest też członkiem zarządu Santander Aviva. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz członek Association of Chartered Certified Accountants.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl