Kierowca pod ochroną także w trakcie jazdy na hulajnodze

0
901

PZU przygotował nową ofertę dla klientów oferowanych przez niego polis OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (ppm). W jej ramach zakład pokryje szkody rzeczowe i osobowe wyrządzone przez takie osoby w wyniku korzystania z roweru i innych urządzeń transportu osobistego (UTO).

– Od dłuższego czasu widzimy zmianę modelu zachowania Polaków. Dotyczy to szczególnie większych miejscowości. Pandemia tylko przyśpieszyła ten proces. Korki przed światłami na ścieżkach rowerowych to już normalność. Chętnie korzystamy z rowerów i hulajnóg, ale mało kto pamięta, by zabezpieczyć się na wypadek wyrządzenia szkody podczas przejażdżki. Dzięki dodatkowi do OC rozszerzamy ochronę także na zdarzenia spowodowane podczas jazdy UTO – mówi Tomasz Piekarski, dyrektor ds. ubezpieczeń komunikacyjnych PZU.

OC UTO działa na terenie całej Polski. Ochroną ubezpieczeniową objęty jest właściciel i współwłaściciel pojazdu, którego dotyczy umowa OC, a także leasingobiorca i kredytobiorca. Suma gwarancyjna ubezpieczenia wynosi 5 tys. zł na jeden wypadek, bez względu na liczbę poszkodowanych.

(AM, źródło: PZU)