Komu z największych wzrosła wartość rynkowa?

0
488

Zagregowana kapitalizacja rynkowa 25 największych globalnych ubezpieczycieli wzrosła w I kw. 2024 r. kwartał do kwartału o 8,3%, do 3,02 bln dol. Większość akcji odnotowała gwałtowny wzrost, korzystając z pozytywnych wyników kwartalnych.

Ubezpieczyciele skorygowali składki w określonych segmentach, zwłaszcza w ubezpieczeniach majątkowych i wypadkowych, reagując na eskalację kosztów likwidacji szkód wynikającą z inflacji, utrzymujących się napięć geopolitycznych na Bliskim Wschodzie i katastrof naturalnych. Te korekty pozwoliły globalnej branży ubezpieczeniowej skutecznie rozwiązywać problemy i osiągnąć pozytywne wyniki w I kw. 2024 r.

Akcje Progressive Corp. zyskały w I kw. 29,9%. Wartość rynkowa Allstate Corp. wzrosła o 24,2%. Z kolei Berkshire Hathaway odnotował 17% wzrostu wartości rynkowej. Tymczasem Humana doświadczyła spadku wartości rynkowej o 25,8%. Na wartości rynkowej straciła również AIA Group – tu spadek wyniósł 23,7% i był związany z wykrytymi przez organy nadzoru działaniami niezgodnymi z przepisami i korupcją.

(AC, źródło: Global Data)