Kongres PIU przełożony na przyszły rok

0
838

Trwająca w Polsce pandemia koronawirusa zmusiła Polską Izbę Ubezpieczeń do kolejnej zmiany terminu VIII Kongresu PIU. Tradycyjne spotkanie branży oraz obchody 30-lecia Izby zostały przełożone na przyszły rok. Na razie nie wiadomo, czy zgodnie z planem odbędzie się zaplanowany na październik XXIII Kongres Brokerów.

Zagrożenie koronawirusem spowodowało, że w marcu zarząd PIU podjął decyzję o przeniesieniu tegorocznego Kongresu na 23–24 września 2020 r. 21 kwietnia Izba poinformowała jednak, że ze względu na niepewność co do sytuacji epidemicznej w drugiej połowie roku i wynikającą z niej troskę o zdrowie uczestników wydarzeń przez nią organizowanych, podjęła decyzję o przełożeniu VIII Kongresu PIU na 5–6 maja 2021 r.

Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w hotelu Sheraton w Sopocie. Rejestracja na kongres zostanie otwarta ponownie 1 marca 2021 r. Wszystkie tegoroczne wpłaty z tytułu uczestnictwa w wydarzeniu zostaną zwrócone.

Nadal nie wiadomo, co z XXIII Kongresem Brokerów. Pierwotnie miał on odbyć się 27–29 maja w Mikołajkach, ale również w marcu organizujące kongres Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych (SPBUiR) zakomunikowało o przesunięciu imprezy na 7–9 października. Powodem zmiany terminu był również koronawirus. SPBUiR jak do tej pory nie odpowiedziało na pytania „Gazety Ubezpieczeniowej” dotyczące ewentualnego przeniesienia kongresu na przyszły rok.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl