Kraje, w których turysta zapłaci najwięcej za leczenie

0
417

KioskPolis.pl i Generali wspólnie sprawdziły, w których krajach urlopowe wypadki, urazy czy choroby będą kosztować najwięcej. 

Z danych zebranych przez autorów analizy wynika, że 10 najdroższych kierunków pod kątem leczenia ambulatoryjnego to: Włochy, Norwegia, Hiszpania, Turcja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Tajlandia, USA, Kanada, Monako oraz Austria. W ramach takiego leczenia przysługuje m.in. konsultacja medyczna czy też opatrzenie rany. Przykładowo, jedna konsultacja lekarza internisty na terenie Hiszpanii to koszt ok. 150 euro, opatrzenie rany ok. 50 euro, a niezbędne badanie laboratoryjne kolejne 70 euro.

Analizując potencjalny koszt leczenia, należy także pamiętać, że jego wysokość wzrośnie, gdy niezbędne będzie zorganizowanie transportu medycznego. W zależności od tego, czy odbędzie się on karetką, helikopterem czy ambulansem lotniczym, jego cena będzie się znacząco różnić. Nie bez znaczenia jest także dystans oraz rodzaj udzielonej pomocy. Podobnie jak w przypadku leczenia ambulatoryjnego, pomoc uwzględniająca ratownictwo medyczne najdroższa jest we Włoszech i w Austrii. Z wysokim kosztem opieki medycznej tego rodzaju trzeba się również liczyć, podróżując do Emiratów Arabskich, Niemiec, Turcji, Tajlandii, USA, Chin i Indonezji.

Trzecim aspektem leczenia jest pobyt w szpitalu, w tym przede wszystkim zabiegi i operacje. Kwota leczenia będzie tu uzależniona od wykonanych zabiegów i może sięgać tysięcy euro. Najdroższymi krajami pod kątem hospitalizacji są USA, Kanada, Niemcy, Włochy, Monako, Hiszpania, Tajlandia, Turcja, Austria, Szwajcaria, Wielka Brytania i Francja.

Wysokość niezbędnych nakładów finansowych obrazują dane Europ Assistance Polska. Jeden z turystów przebywających w USA, u którego wystąpiła konieczność hospitalizacji z powodów kardiologicznych, otrzymał świadczenia w wysokości 440 tys. zł. W 2018 roku była to najwyższa kwota wypłacona przez ubezpieczyciela z tytułu ubezpieczeń turystycznych.

Koszt leczenia za granicą może się okazać bardzo wysoki, dlatego zachęcamy naszych klientów, aby przed jakimkolwiek wyjazdem decydowali się na wykupienie ubezpieczenia turystycznego. Oczywiście pamiętajmy o tym, że takie ubezpieczenie powinno być dostosowane do charakteru wyjazdu – mówi Katarzyna Zglińska, członek zarządu KioskPolis.pl.

(AM, źródło: KioskPolis.pl)