KUKE i ECI będą wzajemnie reasekurować transakcje finansowania eksportu

0
303

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych podpisała z Etihad Credit Insurance ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich umowę dotyczącą wzajemnej reasekuracji transakcji finansowania eksportu. Liczba takich porozumień łączących KUKE z jej odpowiednikami na świecie wzrosła tym samym do siedemnastu.

– Od teraz możemy już przejmować część ryzyka w transakcjach, w których uczestniczą eksporterzy z naszych krajów. Stanowić to będzie dużą pomoc dla polskich eksporterów współpracujących na rynkach trzecich z emirackimi kooperantami. Łatwiej im będzie dołączać do konsorcjów w ramach międzynarodowych projektów oraz pozyskiwać na atrakcyjnych warunkach finansowanie, a potem sprawnie je ubezpieczać. Udział KUKE w transakcji oznacza, że polskie banki mogą chętniej pożyczać pieniądze krajowym firmom na zagraniczną ekspansję. Umowa ta działa na zasadzie wzajemności, co oznacza, że w zakres gwarantowanych przez polski skarb państwa ubezpieczeń eksportowych można włączać dostawy częściowo realizowane przez podmioty emirackie ubezpieczane przez ECI – powiedział prezes KUKE Janusz Władyczak.

Umowa oznacza, że Korporacja może m.in. reasekurować kredyty finansujące polskie dostawy w ramach większych projektów eksportowych ubezpieczanych przez partnera ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich – podał stooq.pl za ISBNews.

Więcej:

https://stooq.pl/n/?f=1467867&c=1&p=22

(AM, źródło: ISBNews, stooq.pl)