KUKE wprowadziła podpis elektroniczny

0
466

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych to kolejna firma, która korzysta z rozwiązania technologicznego oferowanego przez Autenti. Pierwszym ubezpieczeniem, które można zawrzeć w pełni online, jest KUKE GAP EX dla firm eksportujących na rynki rozwinięte.

– Wprowadzając do oferty specjalne ubezpieczenie dla eksporterów na czas kryzysu, szukaliśmy rozwiązania, które pomoże nam przyspieszyć proces zawarcia umowy i ułatwi kontakt z klientami – mówi Dorota Gaca, dyrektor departamentu obsługi klienta KUKE. –Wszyscy mają świadomość, że obecna sytuacja ograniczonego popytu i niższej sprzedaży wymaga od przedsiębiorców podejmowania natychmiastowych decyzji związanych z poszukiwaniem nowych rynków zbytu i wyboru kontrahentów. Dlatego standardowe rozwiązania wykorzystujące papierową korespondencję i kurierów nie sprawdzają się w tych warunkach. Idealnym rozwiązaniem dla szybkiego procesowania umów z klientami, którzy muszą szybko ubezpieczyć eksportowe transakcje handlowe, okazała się propozycja firmy Autenti. Z naszej perspektywy kluczowe było w tym przypadku bezpieczeństwo technologii, spełniającej wymogi prawne podpisu elektronicznego oraz szybkość procesu. Warto też podkreślić, że samo zintegrowanie platformy Autenti z wewnętrznymi systemami KUKE przebiegło sprawnie i bezproblemowo – dodaje.

Dorota Gaca podkreśla, że KUKE otrzymała już pierwsze sygnały od klientów zadowolonych z umożliwienia im zawarcia umowy online. – Na razie w pełni elektroniczny obieg umów dotyczy ubezpieczenia KUKE GAP EX przeznaczonego dla firm eksportujących na rynki rozwinięte, w tym do Unii Europejskiej. Wkrótce inne instrumenty oferowane przez KUKE również zyskają taką możliwość – zapowiada.

Autenti powstało w 2014 roku. Jest polską firmą oferującą rozwiązania, dzięki którym możliwe jest podpisywanie dowolnych dokumentów online, na każdym urządzeniu z dostępem do internetu.

(AM, źródło: KUKE)