Leadenhall Insurance chce podwoić sprzedaż w dwa lata

0
413

Rajmund Rusiecki, wiceprezes zarządu Leadenhall Insurance, nadzoruje przygotowania coverholdera Lloyd’s do przyspieszenia rozwoju zarówno w Polsce, jak i za granicą. Pierwsze efekty mają być widoczne już w tym roku – informuje „Puls Biznesu”.

Gazeta zwraca uwagę, że ubiegłoroczny przypis firmy osiągnął poziom 45 mln zł. Plany Leadenhall przewidują, że w tym roku sprzedaż przyniesie około 70 mln zł, natomiast w 2024 r. – 100 mln zł. Rajmund Rusiecki mówi „PB”, że jego firma zakłada podwojenie składki w ciągu dwóch lat tylko z biznesu w Polsce. W tym celu Leadenhall przygotowuje się do zwiększonej skali operacji, gdyż oczekuje, że w związku z wprowadzeniem zmodyfikowanych produktów wzrośnie liczba klientów, a roszczeń może być nawet cztery razy więcej.

Priorytetem coverholdera Lloyd’s jest pozyskanie nowych partnerów. Leadenhall rozwija bowiem system, procesy oraz produkty z myślą o długoterminowej współpracy z agentami. Rajmund Rusiecki przyznaje, że chcąc przekroczyć 100 mln zł składki, jego firma musi zwiększyć udziały w dystrybucji. Menedżer deklaruje, że w ciągu dwóch lat jego firma powinna mieć 10 tys. agentów, którzy rozumieją ubezpieczenia specjalistyczne i chcą pracować w takim modelu.

„PB” zdradza, że jeszcze w 2022 r. Leadenhall wybierze dwa kolejne kraje, w których rozpocznie działalność. Firma zastanawia się nad wieloma możliwościami: kupnem dystrybutora, wejściem w joint-venture i otwarciem własnego oddziału. Rajmund Rusiecki podkreśla, że jego działalność w Europie nie jest ograniczona do regionu CEE. Marcin Prusaczyk, CFO Efinity Insurance Group, grupy, w skład której wchodzą Leadenhall Insurance i Efinity, mówi gazecie, że firma chce pozyskać pieniądze na dalszy rozwój za granicą w ramach finansowania zewnętrznego. Dodaje, że obecnie jeszcze nie chce oddawać części firmy, dlatego myśli o finansowaniu dłużnym. Menedżer przyznaje, że w przyszłości, po osiągnięciu odpowiedniej skali operacji, najbardziej prawdopodobny wydaje się wariant wejścia na giełdę.

Więcej:

„Puls Biznesu” z 30 marca, Agnieszka Morawiecka „Leadenhall Insurance urośnie na wolnych zawodach”

(AM, źródło: „Puls Biznesu”)