Link4: Ubezpieczenia dziecka na wypadek COVID-19

0
723

Link4 wprowadza do pakietu Dziecko ubezpieczenie zachorowania na COVID-19. Nowy zakres ochrony obowiązuje od 29 maja.

W ramach nowej opcji rodzice, których dzieci zostaną zarażone, otrzymają jednorazowe świadczenie w wysokości 5 tys. zł oraz dodatkowo 100 zł za każdy dzień spędzony przez potomka w szpitalu. Bez zmian pozostają dotychczasowe świadczenia, czyli na wypadek zachorowania na sepsę, inwazyjną chorobę pneumokokową, a także wstrząśnienia mózgu.

– Kiedy dwa lata temu tworzyliśmy linię produktową Link4Mama i Link4Dziecko, chcieliśmy w pełni odpowiedzieć na potrzeby przyszłych i obecnych rodziców. Dziś żyjemy w innej rzeczywistości, która budzi niepokój przede wszystkim o zdrowie nasze i naszych bliskich. Chcemy odpowiedzieć na te nowe obawy i dlatego zdecydowaliśmy się rozszerzyć zakres ubezpieczenia o chorobę COVID-19. Chcemy powiedzieć mamom, że nie są same i że mogą na nas liczyć – wyjaśnia Patrycja Kotecka, członek zarządu Link4.

Pakiet Link4 Dziecko jest linią produktową, którą każdy może dostosować do swoich potrzeb. Obejmuje NNW z sumą ubezpieczenia do 100 tys. zł, a także Assistance Zdrowie i Szybka Pomoc, polegające na organizacji i świadczeniu pomocy w zdarzeniach ubezpieczeniowych. W razie nieszczęśliwego wypadku firma wypłaci świadczenie na podstawie dokumentów medycznych, bez konieczności czekania na zakończenie leczenia.

– Nasz ubezpieczony nie musi doznać trwałego uszczerbku na zdrowiu. Opieramy się na tabeli uszczerbkowej, która opisuje zarówno rozpoznanie, jak i skutek nieszczęśliwego wypadku, dzięki czemu zakres naszej ochrony jest szerszy – podkreśla Agata Ambroziak-Rogulska, dyrektor Departamentu Produktu Link4.

(AM, źródło: Link4)