LINK4 z nową opcją AC i autem zastępczym na czas naprawy

0
854

LINK4 zmodyfikował ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych. Zakład poszerzył ją o dodatkowy, nowy wariant ubezpieczenia AC pod nazwą Warsztat oraz wprowadził opcję auta zastępczego na czas naprawy.

Po zmianach klienci ubezpieczyciela zainteresowani zakupem autocasco będą mieli do wyboru warianty Kosztorys, Warsztat oraz ASO.

– Kierowcy korzystający z oferty LINK4 szczególnie cenią sobie elastyczność naszych produktów i tym chcemy się nadal szczycić. Dlatego wciąż poszerzamy naszą ofertę produktową z myślą o klientach, ich indywidualnych potrzebach i oczekiwaniach. Taki właśnie cel ma dodanie do AC nowego wariantu Warsztat – mówi Agata Ambroziak-Rogulska, dyrektorka Departamentu Produktu LINK4.

Najważniejsze różnice w poszczególnych wariantach ubezpieczenia dotyczą sposobu i miejsca naprawy. W wariancie Kosztorys wypłata odszkodowania – tak jak do tej pory – dokonywana jest na podstawie kosztorysu sporządzonego przez LINK4. Po otrzymaniu wypłaty odszkodowania od ubezpieczyciela klient dokonuje naprawy pojazdu we własnym zakresie. W nowym wariancie Warsztat szkoda może być zlikwidowana bezgotówkowo w każdym warsztacie nieautoryzowanym. W tym przypadku klient ma możliwość naprawy samochodu z użyciem oryginalnych części zamiennych Q, czyli sygnowanych logiem producenta, stosowanych na pierwszy montaż pojazdu, ale bez logo producenta danej marki. Ostatnia opcja to możliwość naprawy uszkodzonego pojazdu w Autoryzowanej Stacji Obsługi (ASO), z możliwością wybrania przez klienta dowolnego warsztatu.

Bez limitu i z autem zastępczym

W ramach modyfikacji w ofercie komunikacyjnej LINK4 zrezygnował też z dotychczas obowiązującego minimalnego limitu wartości szkody wynoszącego 500 zł. Teraz klient może otrzymać odszkodowanie już za najmniejszą zgłoszoną szkodę. Pozostaje przy tym możliwość wykupienia amortyzacji niezależnie od wieku auta, stała lub zmienna oraz odnawialna suma ubezpieczenia czy wybór wysokości udziału własnego.

Ostatnią nowością jest możliwość skorzystania z samochodu zastępczego w trakcie naprawy  szkody, będącej skutkiem zdarzenia objętego ubezpieczeniem w ramach AC. Jest to opcja, którą można wybrać za dodatkową składkę w wariantach Warsztat oraz ASO. Samochód zastępczy przysługuje klientom, którzy zdecydują się na tę opcję, do 7 dni kalendarzowych. Ubezpieczyciel pokrywa także koszty jego podstawienia.

– Samochód zastępczy po szkodzie w ramach ubezpieczenia Auto Casco to coś, z czego klienci LINK4 z pewnością będą chętnie korzystać i co w istotny sposób uatrakcyjnia naszą ofertę ubezpieczeniową. Co istotne, auto zastępcze przysługuje w takich wypadkach aż na 7 dni – podkreśla Agata Ambroziak-Rogulska.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl