Łukasz Kulisiewicz Business Development Managerem Carrot

0
809

Łukasz Kulisiewicz, dotychczasowy ekspert Polskiej Izby Ubezpieczeń, przeszedł do Carrot. W nowym miejscu pracy objął stanowisko Business Development Managera.

Łukasz Kulisiewicz jest związany z ubezpieczeniami od 20 lat. Staż zawodowy zaczął w PZU SA, gdzie brał udział w tworzeniu nowych narzędzi wspomagających likwidację szkód w ramach jednego z większych Projektów Nowej Organizacji Likwidacji Szkód. Następnie doświadczenie zdobywał w wielu firmach ubezpieczeniowych, w tym pracujących w modelu „direct”, głównie w ubezpieczeniach komunikacyjnych. Pełnił funkcje menedżerskie i eksperckie w strukturach likwidacji szkód. Od kwietnia 2016 r. do września 2023 r. był związany z PIU.

Carrot oferuje unikatowy model likwidacji szkód całkowitych. Polega on na sprzedaży uszkodzonego auta w imieniu właściciela. Firma zajmuje się wszelkimi niezbędnymi formalnościami, włącznie z odebraniem samochodu od właściciela. W tym momencie wypłacane jest pełne odszkodowanie w wysokości wartości pojazdu przed szkodą lub sumy ubezpieczenia, zaś środki ze sprzedaży auta na aukcji w całości otrzymuje zakład ubezpieczeń. Dzięki temu rozwiązaniu skracany jest czas likwidacji szkody.

Carrot współpracuje z wieloma partnerami z sektora ubezpieczeń w Polsce, takimi jak ERGO Hestia, Warta, InterRisk, UNIQA, TUZ Ubezpieczenia, Compensa, Generali, Wiener, Allianz, Agro TUW, oraz TUW „TUW”. Na platformie aukcyjnej carrot.pl skupionych jest blisko 10 tys. użytkowników, a miesięcznie sprzedawanych jest ponad 1,3 tys. aut powypadkowych.

(AM, źródło: LinkedIn, PIU, Carrot)