Makeitright ułatwi Link4 transfer danych do UFG

0
239

Link4 podpisało umowę z Makeitright na licencję BrokerUFG – systemu, który odgrywa rolę scentralizowanego repozytorium danych i obsługuje automatyczne raportowanie i kooperację z Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym. 

– BrokerUFG to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na bezobsługową komunikację z Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym, co przekłada się na skrócony czas likwidacji szkód oraz obsługi wypłaty odszkodowań – mówi Adam Smółkowski, dyrektor pionu ubezpieczeniowego Makeitright.

– Podstawowe korzyści z wdrożenia systemu to wsparcie w utrzymaniu najwyższej jakości danych oraz pełna automatyzacja procesu zasilania bazy UFG. Broker UFG zapewnia również monitoring przepływu danych – podkreśla Aleksandra Brzozowska, dyrektor Departamentu Taryf i Analiz Link4.

Mechanizm systemu BrokerUFG gwarantuje zasilanie danych w UFG online przy wykorzystaniu najnowszych trybów C i X oraz uzupełnianie brakujących danych. BrokerUFG posiada automatyzację w procesach wyjaśniania niezgodności wewnętrznych danych, wykrywania nieubezpieczonych i formularza statystycznego, a także raportowanie online do bieżącego nadzoru i dostęp do danych CEPIK 2.0, notatek policyjnych, audytowania zapytań kierowanych do Funduszu.

BrokerUFG zapewnia realizację wymogów, które ubezpieczyciel musi spełnić, aby znaleźć się na wysokiej pozycji w rankingu jakości danych Funduszu. Wdrożenie zostało zaplanowane na czwarty kwartał tego roku. 

(AM, źródło: Makeitright)