Marsh rozwija zespół specjalizujący się w ubezpieczeniach transakcyjnych

0
756

W lutym do Marsh dołączyli dwaj nowi eksperci: Marcin Stoń oraz Kamil Adamski. Obaj wzmocnili zespół PEMA (fuzje i przejęcia).

– Marsh PEMA to najdłużej działająca na polskim rynku praktyka skoncentrowana na ubezpieczeniach transakcyjnych. W ubiegłym roku zrealizowaliśmy kilkadziesiąt polskich projektów wspieranych ubezpieczeniami transakcyjnymi. Jako największy broker ubezpieczeniowy na świecie aktywnie współpracujemy w ramach międzynarodowej sieci ekspertów Marsh i realizujemy projekty regionalne. Jestem przekonana, że wiedza oraz bogate doświadczenie Marcina i Kamila wzmocnią dalszy rozwój praktyki – zarówno na rynku lokalnym, jak i w regionie CEE – podkreśla  Małgorzata Splett, dyrektor Działu FINPRO i PEMA. 

Marcin Stoń posiada ponad 13-letnie doświadczenie w obszarze ubezpieczeń finansowych. Poprzednio był związany z Tokio Marine HCC, gdzie zajmował się ubezpieczeniami transakcyjnymi. Wcześniej pracował m.in. w Deloitte i EY. Ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim oraz stosunki międzynarodowe w Szkole Głównej Handlowej.

Kamil Adamski specjalizuje się w obsłudze transakcji M&A i prawie korporacyjnym. Doradzał wielu lokalnym i międzynarodowym klientom, w tym inwestorom branżowym oraz funduszom private equity i venture capital. Poprzednio pracował w polskich biurach międzynarodowych kancelarii prawniczych  (Weil, Gotshal & Manges i Noerr) oraz jako prawnik in-house u globalnego brokera ubezpieczeniowego. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz adwokatem, obecnie niepraktykującym w zawodzie.

Obecnie zespół PEMA Marsh, razem z Małgorzatą Splett i Bartoszem Żółtowskim, tworzy 4 ekspertów zajmujących się obsługą lokalnych transakcji.

Kamil Adamski

(AM, źródło: Marsh)