Mateusz Patorski wzmocnił zespół zarządzających TFI PZU

0
672

Mateusz Patorski dołączył do zespołu Biura Alokacji i Instrumentów Dłużnych TFI PZU. Od 1 lipca został nowym zarządzającym funduszami.

– W TFI PZU zarządzamy bardzo kompleksową ofertą funduszy dłużnych, w tym także – śmiało to mogę powiedzieć – jednymi z najbardziej zaawansowanych strategii w Polsce. Dodatkowo, obecne popandemiczne otoczenie rynkowe przynosi kolejne wyzwania, a jednocześnie tworzy nowe szanse inwestycyjne. Dołączenie Mateusza to duże wzmocnienie dla naszego zespołu. Jego bogata wiedza rynkowa oraz doświadczenie zdobyte w pracy  zarówno w funduszach, jak i bankach z pewnością będą pomocne w zarządzaniu i pomnażaniu środków, jakie powierzyli nam nasi klienci – mówi Jarosław Leśniczak, dyrektor Biura Alokacji i Instrumentów Dłużnych.

– Bardzo się cieszę z szansy dołączenia do TFI PZU, wiodącego asset managera w Polsce. Mam nadzieję być wartościowym wsparciem dla zespołu, postaram się wykorzystać swoje umiejętności zdobyte na rynkach papierów dłużnych oraz instrumentów stopy procentowej tak, aby pomóc w dostarczaniu naszym klientom ponadprzeciętnych oraz powtarzalnych stóp zwrotu z inwestycji – dodaje Mateusz Patorski.

Mateusz Patorski jest absolwentem Wydziału Prawa Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie oraz podyplomowego Studium Bankowości i studiów podyplomowych z zarządzania ryzykiem w instytucjach finansowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Obecnie kończy studia doktoranckie  na SGH.

Dotychczas Mateusz Patorski był związany z Bankiem Millennium, gdzie pełnił funkcję Head of Trading w Departamencie Skarbu i odpowiadał za kierowanie  Wydziałem Transakcji Międzybankowych. Wcześniej pracował m.in. w Haitong Banku, Opera TFI, a także Noble Securities. Mateusz Patorski posiada bogate ponad 12-letnie doświadczenie z obszaru instrumentów dłużnych – obligacji skarbowych, obligacji korporacyjnych, instrumentów pochodnych stopy procentowej, a także kursu walutowego.

(AM, źródło: PZU)