Michał Chyczewski wiceprezesem zarządu LINK4

0
1421

Michał Chyczewski objął stanowisko wiceprezesa zarządu LINK4. Na nowym stanowisku będzie odpowiadać za obszar dystrybucji w kanale sprzedaży direct oraz agencyjnej, a także za obszar obsługi posprzedażowej klientów.

Przez ostatnie cztery lata Michał Chyczewski pełnił funkcję wiceprezesa zarządu w sieci handlu detalicznego Komfort, gdzie odpowiadał za transformację cyfrową, sprzedaż i marketing. W Komforcie wdrożył i rozwinął zaawansowane technologicznie omnikanałowe procesy sprzedażowe i obsługowe z istotną rolą kanału telefonicznego.

Michał Chyczewski przez większość kariery pracował w sektorze finansowym. Pełnił obowiązki prezesa Alior Banku, gdzie między innymi wdrożył proces zarządzania innowacjami oraz inkubator RBL. Był również dyrektorem zarządzającym w Banku Gospodarstwa Krajowego, wiceprezesem Kredobanku oraz członkiem zarządu w MCI Capital TFI. Odpowiadał za nadzór nad instytucjami finansowymi w Ministerstwie Skarbu Państwa na stanowisku podsekretarza stanu. Swoją karierę rozpoczął ponad 20 lat temu jako konsultant w firmie doradczej Andersen, gdzie zajmował się wdrożeniami systemów CRM.

Michał Chyczewski ukończył Szkołę Główną Handlową na kierunku metody ilościowe oraz systemy informacyjne. Był stypendystą na Uniwersytecie w Antwerpii. Uzyskał tytuł MBA na Uniwersytecie St. Gallen w Szwajcarii, ukończył program z zakresu fuzji i przejęć na Harvard Business School oraz program z zakresu strategii biznesowych opartych o technologię blockchain na Oxford Saïd Business School. Biegle włada językiem angielskim oraz niemieckim w stopniu zaawansowanym.

Jest członkiem Rady Programowej Europejskiego Kongresu Finansowego.

W zarządzie LINK4 oprócz Michała Chyczewskiego zasiadają Agnieszka Wrońska – prezes oraz Katarzyna Wojdyła i Patrycja Kotecka jako członkinie organu.

(AM, źródło: LINK4)