Minister prywatyzujący PZU uznany za niewinnego

0
295

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia uniewinnił byłego ministra skarbu w rządzie AWS Emila Wąsacza oskarżonego o niedopełnienie w 1999 r. obowiązków przy prywatyzacji PZU. W ocenie sądu jest oczywiste, że oskarżony działał na korzyść Skarbu Państwa – podkreślono.

Proces karny, w którym byłemu ministrowi groziło do 10 lat więzienia, rozpoczął się w lutym 2017 r., a zakończył w listopadzie tego roku. Postępowanie ma 15-letnią historię: prokuratura badała prywatyzację PZU od stycznia 2005 r. – podał „Puls Biznesu” za PAP.

14 grudnia Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieście zdecydował o uniewinnieniu Wąsacza. W trwającym niemal półtorej godziny ustnym uzasadnieniu wyroku sędzia Marta Pilśnik wskazywała, że Wąsacz działał zgodnie z uchwałą kierunkową Rady Ministrów dotyczącą prywatyzacji PZU. „Sąd nie dostrzega żadnej podstawy ani by stwierdzić, że oskarżony nie dopełnił obowiązków, ani by stwierdzić, że miał działać na szkodę interesu publicznego (…) W ocenie sądu jest oczywiste, że oskarżony działał na korzyść Skarbu Państwa” – podkreśliła.

Więcej:
https://www.pb.pl/byly-minister-….

(AM, źródło: „Puls Biznesu”, PAP)