MRC Broker połączył się z Grupą Brokerską Quantum

0
649

2 stycznia nastąpiło formalne połączenie spółek brokerskich MRC Broker i Grupą Brokerską Quantum. Nowy podmiot działa pod szyldem tej ostatniej.

Fuzja jest efektem transakcji z końca listopada  2021 roku, w ramach której Quantum przejęła 100% udziałów MRC Broker.

– Połączenie jest naturalną kontynuacją współpracy, która da nam szansę na szybszy rozwój, poprawę jakości świadczonych usług i dostarczenie zintegrowanych rozwiązań dla naszych klientów. Przez ostatni rok działaliśmy jako dwie odrębne firmy, daliśmy sobie czas na zapoznanie oraz porównanie kultur i metod pracy obu zespołów. Teraz jesteśmy gotowi zrobić kolejny krok w naszej współpracy, opartej na tych samych zasadach wzajemnego zaufania i szacunku dla pomysłów i możliwości każdego z nas. Połączenie gwarantuje, że będziemy w stanie zaoferować naszym klientom jeszcze wyższy poziom obsługi, oparty na doświadczeniu i wypracowanym know-how obu zespołów – tłumaczy Jacek Ciepłucha, prezes zarządu Quantum. 

Dodaje, że kluczową sprawą dla jego firmy jest nieustanne powiększanie jej zespołu o nowych, doświadczonych brokerów-specjalistów, którzy przyczynią się do dalszego rozwoju i pozwolą działać na nowych rynkach, ale też w nowych liniach biznesowych.

– Chcemy, żeby powstała organizacja o najwyższych kompetencjach, z możliwością pracy na terenie całego kraju. Dlatego też stawiamy na posiadanie przedstawicielstw w wielu polskich miastach. Poznań jest jednym z nich – podkreśla Jacek Ciepłucha.

Grupa Brokerska Quantum po połączeniu liczy niemal 80 specjalistów, w tym 46 z uprawnieniami do wykonywania czynności brokerskich. W portfolio posiada ponad 2 tys. klientów biznesowych z terenu całej Polski. Grupa posiada przedstawicielstwa i filie w 7 miastach: Łodzi, Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Katowicach, Płocku i Tarnowie.

Quantum powstało w 1998 roku. Broker wyspecjalizował się w obsłudze branży farmaceutycznej, transportowej, IT i rolno-spożywczej. Z kolei MRC Broker z Poznania specjalizował się w ubezpieczaniu sieci handlowych, firm budowlanych, nieruchomości komercyjnych, przedsiębiorstw produkcyjnych i logistycznych.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl