Munich Re przyspieszy modelowanie stawek dzięki Akur8

0
432

Firma Akur8 podpisała międzynarodowe porozumienie o współpracy z Munich Re. Dzięki temu reasekurator uzyska dostęp do nowoczesnego rozwiązania w zakresie modelowania stawek, które zwiększy możliwości systemu wyceny jego międzynarodowego działu konsultingu.

Proponowane przez Akur8 rozwiązanie zaprojektowane z myślą o rynku ubezpieczeniowym usprawnia proces ustalania cen ubezpieczeń poprzez automatyzację modelowania ryzyka i popytu, wykorzystując do tego celu technologię bazującą na sztucznej inteligencji. Do najważniejszych korzyści z punktu widzenia ubezpieczycieli należy skrócenie czasu modelowania, co przyspieszy wprowadzenie produktu na rynek, oraz zwiększenie możliwości prognostycznych przy zachowaniu pełnej przejrzystości i kontroli nad tworzonymi modelami.

– Taka współpraca jest jednocześnie potwierdzeniem przydatności i atrakcyjności naszego rozwiązania dla szerokiego grona podmiotów, począwszy od ubezpieczycieli poprzez reasekuratorów dostawców rozwiązań, aż po agencje konsultingowe – mówi Samuel Falmagne, dyrektor generalny Akur8.

– Nasza strategiczna współpraca z Munich Re odzwierciedla znaczący, przyszłościowy krok rozwoju firmy, który będzie obejmował cały świat. Wspólne doświadczenie i potencjał pozwolą obu przedsiębiorstwom wnieść znaczącą wartość dodaną – mówi Brune de Linares, dyrektor ds. sprzedaży Akur8.

– Akur8 to wyjątkowe rozwiązanie z zakresu modelowania ryzyka i popytu, które stanowi prawdziwy przełom w kwestii zaawansowania wyceny w branży ubezpieczeniowej. Jesteśmy przekonani, że proponowany produkt pozwoli nam zaoferować klientom wartość dodaną w ramach różnych projektów konsultingowych, w szczególności poprzez umożliwienie licznym konsultantom pracy zespołowej w specjalnych przestrzeniach roboczych dostosowanych do potrzeb klienta, co zwiększy przewidywalność modeli i ostatecznie przyniesie znaczącą poprawę wskaźnika strat – mówi Joachim Mathe, dyrektor międzynarodowego działu konsultingu Munich Re. 

– Atuty Akur8 opierające się na komercjalizacji mocy prognostycznej pozwalają na to, co nazywamy „trzecią falą” wyceny ubezpieczeń: zachowując pełną kontrolę nad procesem, specjaliści poświęcają większość czasu na zrozumienie problemu i zastosowanie właściwego rozwiązania bez konieczności wykonywania żmudnych, powtarzalnych zadań modelowania. Wprawdzie Akur8 jest startupem, jednak profesjonalizm, referencje i reaktywność całego zespołu stanowiły czynniki decydujące o naszym wyborze – dokonanym po dogłębnym procesie selekcji, w którym dokładnie przeanalizowano modele wartości i mocne strony każdego z kandydatów – mówi Massimo Cavadini, szef działu doradztwa aktuarialnego i analizy danych w Munich Re.

(AM, źródło: PAP MediaRoom)