Musisz odwołać wyjazd na ferie? Odzyskaj swoje pieniądze

0
1042

Ferie trwają w najlepsze. Z przeprowadzonego na zlecenie firmy Wiener badania wynika, że co czwarty Polak miał w planach wyjazd podczas zeszłorocznej przerwy zimowej. Jednak co zrobić w sytuacji, kiedy nagle nie możemy wziąć udziału w wycieczce? W tym przypadku sprawdzi się ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej, które gwarantuje 100% zwrotu poniesionych kosztów.

Z badania przeprowadzonego na zlecenie Wienera w 2023 r. wynika, że przed wyjazdem na ferie 42% osób docenia możliwość ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą. Co trzeci Polak uważa za kluczowe ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków). Na liście priorytetów są również dodatkowe formy ubezpieczenia, takie jak ubezpieczenie bagażu (27%) czy kosztów rezygnacji z wyjazdu (24%).

Biura podróży oraz inni organizatorzy turystyki mają obowiązek zabezpieczenia swoich klientów na wypadek niewypłacalności. W przypadku takiej sytuacji gwarancja ubezpieczeniowa służy zabezpieczeniu interesu klientów danej firmy, np. poprzez sfinansowanie ich powrotu do kraju. Są jednak sytuacje, kiedy to uczestnik nie może wziąć udziału w wycieczce lub musi wcześniej z niej wrócić. Jak Polacy zabezpieczają się w takich wypadkach?

Kiedy nie można wziąć udziału w zaplanowanej wycieczce

Dane Polskiej Izby Ubezpieczeń mówią, że w 2022 r. 2,5 mln Polaków wykupiło ubezpieczenie, które chroni ich przed rezygnacją z udziału w imprezie. Polacy coraz częściej rezerwują wyjazdy z wyprzedzeniem, nawet rok do przodu. W czasie oczekiwania na wycieczkę może wydarzyć się wiele, dlatego warto się zabezpieczyć, aby nie ponieść kosztów w przypadku odwołania bądź niemożności wzięcia udziału w imprezie turystycznej.

Zauważamy bardzo duże zainteresowanie klientów ubezpieczeniem kosztów rezygnacji, przede wszystkim ze względu na liczbę przyczyn, z jakich można anulować swój wyjazd. Przygotowaliśmy listę 20 powodów rezygnacji, które obejmuje nasza polisa.

Nagłe zachorowanie (w tym na Covid-19), kontuzja, kradzież dokumentów czy wypadek komunikacyjny to tylko niektóre z nieprzewidzianych sytuacji, które mogą zepsuć nawet najlepiej zaplanowany wyjazd. Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży to rozwiązanie, które może pomóc w takich przypadkach – tłumaczy ekspertka Wienera Małgorzata Jakuta.

Na liście powodów rezygnacji z uczestnictwa w imprezie turystycznej lub anulacji biletu lub noclegu znajdują się też m.in. egzamin poprawkowy w szkole lub na uczelni, kradzież z włamaniem czy przedwczesny poród lub poronienie. Jeśli osoba ubezpieczona anuluje bilety lotnicze oraz nocleg, Wiener również pokryje koszty, którymi może być obciążona przez linie lotnicze lub hotel.

Kiedy trzeba skrócić wyjazd i wracać wcześniej do Polski

Ubezpieczenie obowiązuje również w przypadku konieczności wcześniejszego powrotu do kraju, spowodowanego zdarzeniami losowymi, niezależnymi od ubezpieczonego. Wystarczy, że ubezpieczenie będzie zawarte nie później niż siedem dni przed datą zaplanowanej podróży.

Gwarantujemy 100% zwrotu potrąconych kosztów rezygnacji z uczestnictwa w imprezie turystycznej, anulacji biletu i noclegu oraz konieczności wcześniejszego powrotu do kraju z imprezy zagranicznej. Dodam, że na rynku wyróżnia nas to, że przede wszystkim oferujemy elastyczność co do terminu zakupienia takiej polisy. Odszkodowanie wypłacamy w złotówkach, bez względu na miejsce powstania szkody – dodaje Małgorzata Jakuta.

Skontaktuj się z jednym z naszych przedstawicieli.

Więcej informacji na stronie www.wiener.pl