Nationale-Nederlanden i NN Investment Partners sfinansują 350 testów na obecność SARS-Cov-2

0
399

Nationale-Nederlanden dołączyło do koalicji firm wspierających walkę z koronawirusem. Wraz z NN Investment Partners TFI ubezpieczyciel przekazał pieniądze na przeprowadzenie 350 testów na obecność SARS-Cov-2 realizowanych przez laboratorium Warsaw Genomics.

– W obliczu zagrożenia zdrowia i życia wielu ludzi czujemy odpowiedzialność i potrzebę działania. Dlatego zdecydowaliśmy się umożliwić przeprowadzenie dodatkowych, bezpłatnych testów diagnostycznych szpitalom i placówkom medycznym, które każdego dnia walczą o pacjentów – mówi Aleksandra Paszkiewicz, Chief HR Officer Nationale-Nederlanden.

– Od lat zarządzamy funduszami inwestycyjnymi w sposób odpowiedzialny, z poszanowaniem środowiska i społeczeństwa. Dziś bez wahania wspieramy walkę z epidemią i ratowanie ludzkiego życia – komentuje Małgorzata Barska, prezes NN Investment Partners TFI.

Laboratorium Warsaw Genomics to spółka naukowa Uniwersytetu Warszawskiego. Na co dzień zespół lekarzy i naukowców zajmuje się przeprowadzaniem czułych i dokładnych testów genetycznych opartych o najnowsze osiągnięcia światowej nauki.

(AM, źródło: Nationale-Nederlanden)