Nationale-Nederlanden: Medbus kolejny raz rusza w trasę po Polsce

0
430

11 czerwca rozpocznie się kolejna edycja akcji „Zrób sobie Dzień na U”, w ramach której będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. W tym roku medbus, czyli mobilna przychodnia, odwiedzi miasta w północno-wschodniej Polsce. Akcję organizuje Fundacja Rak’n’Roll, a jej partnerem jest Nationale-Nederlanden.

Mobilne gabinety będą wyposażone w sprzęt do wykonania USG tarczycy, piersi lub jąder czy wykonania dermatoskopii – badania znamion. Dodatkowo w ramach akcji uczestnicy będą mogli nauczyć się na fantomach, jak prawidłowo przeprowadzić samobadanie piersi czy jąder. Wszystko pod okiem specjalistów.

– Zdrowie jest jedną z nadrzędnych wartości, o którą powinniśmy dbać. Jedną z najczęstszych wymówek przeprowadzania regularnych badań jest brak czasu czy zajmowanie się innymi czasochłonnymi obowiązkami. Jako partner akcji „Zrób sobie Dzień na U” chcemy  uświadamiać o tym, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna. Liczymy, że dzięki akcji wiele osób w północno-wschodniej Polce będzie miało możliwość skorzystać z bezpłatnych badań i zacznie budować ważny nawyk regularnego potwierdzania swojego zdrowia – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, dyrektorka komunikacji korporacyjnej i rzeczniczka prasowa Nationale-Nederlanden.

(AM, źródło: Komunikacja Plus)