Nationale-Nederlanden wspiera biegaczy, a TUW PZUW samotne matki

0
453

26 marca odbędzie się 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton. Wciąż trwają zbiórki #BiegamDobrze, w ramach której biegacze zbierają fundusze na rzecz wybranych organizacji charytatywnych. W biegu wystartuje też Aleksandra E. Wysocka, redaktorka naczelna „Gazety Ubezpieczeniowej”. To nie jedyny przykład zaangażowania ubezpieczycieli w ostatnich tygodniach. Pracownicy TUW PZUW wsparli ostatnio Dom Samotnej Matki w Zielonce. Z kolei UNIQA i ERGO Hestia zostały wyróżnione w konkursie Etyczna Firma.

Półmaraton zgromadzi na starcie ponad 10 tysięcy uczestników. W oczekiwaniu na powitanie półmaratończyków kibice będą mogli zaangażować się w liczne aktywności w strefie atrakcji Nationale-Nederlanden zlokalizowanej na Podzamczu. Zorganizowany zostanie tam konkurs wiedzy o zdrowiu, w którym do wygrania będą drobne upominki. Na uczestników wydarzenia czekać będzie fotobudka 360 z akcesoriami do przebierania oraz liczne gadżety do kibicowania i możliwość namalowania na twarzy barw kibicowskich. Strefa zostanie otwarta o godzinie 10:00.

W trosce o biegaczy i ich kibiców

Nationale-Nederlanden zapewni również możliwość przeprowadzenia badań profilaktycznych. W miasteczku biegowym będzie dostępny specjalny MedBus, który pełni funkcję mobilnego gabinetu. Dzięki temu odwiedzający strefę atrakcji będą mogli wykonać USG piersi, jąder lub tarczycy, a także badania w zakresie profilaktyki cukrzycy: glukozy i hemoglobiny glikowanej. Zapisy będą przyjmowane na miejscu, w dniu biegu. Badania potrwają od godziny 9:00 do 17:00.

– Jako Nationale-Nederlanden od lat zachęcamy Polaków do aktywności fizycznej, zbilansowanej diety oraz regularnych badań okresowych. Zbliżający się 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski to kolejna inicjatywa, dzięki której możemy motywować do zmian na lepsze. Jednak naszym głównym celem jest przekonanie jak największej liczby osób przede wszystkim do tego, aby o swoim dobrostanie myślały w sposób długofalowy. Podkreślamy, że dbanie o zdrowie to maraton, a nie sprint, dlatego hasło naszej kampanii brzmi #długodystansZDROWI. Chcemy, by troska o zdrowie nie była tylko jednorazową aktywnością, ale stała się dla Polaków integralną częścią ich stylu życia – mówi Marta Maszewska-Danielewicz, dyrektorka ds. komunikacji marketingowej i marki Nationale-Nederlanden.

Ubezpieczyciel przygotował również specjalne pakiety assistance. Do 25 marca każdy biegacz może przystąpić do umowy grupowego ubezpieczenia. Polisa umożliwia skorzystanie z pięciu bezpłatnych zabiegów rehabilitacyjnych po ewentualnym urazie doznanym w wyniku nieszczęśliwego wypadku, który zdarzył się podczas biegu. Zakres ochrony obejmuje m.in. takie obrażenia, jak złamania, skręcenia lub zwichnięcia.

Specjalne strefy dla miłośników sportu

Na trasie biegu Nationale-Nederlanden zapewni trzy strefy kibica, w których będzie można dopingować biegaczy. Największa z nich zostanie utworzona przy Moście Świętokrzyskim. To tam będzie ustawiony telebim, na którym pojawią się zdjęcia kibiców. Ponadto kibice będą mogli dopingować biegaczy w strefie zorganizowanej przed siedzibą Nationale-Nederlanden przy ulicy Topiel 12.

Przebieg wydarzenia będą wspierać wolontariusze Nationale-Nederlanden, którzy w punkcie odżywiania, zlokalizowanym na 11. kilometrze (przy ulicy Zakroczymskiej), zadbają o komfort biegaczy. W tym miejscu znajdzie się również Strefa Kibica Nationale-Nederlanden z DJ-em.

Nationale-Nederlanden, nowy sponsor tytularny największych imprez biegowych w Polsce, postanowiło uhonorować wysiłek osób zaangażowanych w zbiórki #BiegamDobrze i wesprzeć finansowo największe kwesty. Osoby, które do 25 marca do godziny 12:00 uzbierają w swoich skarbonkach najwięcej, otrzymają od ubezpieczyciela dofinansowanie. Nationale-Nederlanden przekaże wsparcie trzem największym zbiórkom odpowiednio w kwotach: 15 tys. zł, 10 tys. zł i 5 tys. zł.

– Zaangażowanie społeczne to jeden z kluczowych obszarów naszej działalności. Dlatego akcja #BiegamDobrze jest nam szczególnie bliska i bez wahania postanowiliśmy się w nią włączyć. To bardzo ważna inicjatywa, dzięki której możliwe jest wsparcie organizacji, które na co dzień niosą realną pomoc osobom potrzebującym. Chcąc jeszcze bardziej docenić wysiłek osób zaangażowanych w akcję, zdecydowaliśmy o przeznaczeniu dodatkowych funduszy na trzy największe zbiórki. Dzięki #BiegamDobrze możemy nie tylko promować aktywny tryb życia, ale co najważniejsze – wspólnymi siłami poprawiać jakość zdrowia i życia wielu Polaków – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzeczniczka prasowa i dyrektorka komunikacji korporacyjnej Nationale-Nederlanden.

Redaktorka naczelna „GU” w gronie biegaczy

Jednym z uczestników 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego będzie Aleksandra E. Wysocka, redaktorka naczelna „Gazety Ubezpieczeniowej”.

– Bardzo się cieszę, że Fundacja Maraton Warszawski znów ma ubezpieczeniowego partnera. Dobrym pomysłem Nationale-Nederlanden jest też promocyjna oferta assistance dla biegaczy, którzy w razie kontuzji mogą skorzystać z pomocy na trasie, a potem rehabilitacji – mówi Aleksandra E. Wysocka, która pobiegnie z numerem startowym 8575.

UNIQA i ERGO Hestia z laurem dla Etycznych Firm

Wśród pozostałych wydarzeń niezwiązanych z podstawową działalnością ubezpieczycieli należy wspomnieć o otrzymaniu przez UNIQA nagrody w 9. edycji konkursu Etyczna Firma.

Zakład został wyróżniony za sprawnie funkcjonujący system compliance oraz zaangażowanie społeczne firmy.

W konkursie doceniony został projekt „Masz moc na hejt” oraz organizowany wspólnie z instytutem Lema program „Ogarnij Hejt”. W imieniu firmy nagrodę odebrał Paweł Roszkowski, dyrektor Departamentu Zgodności i Standardów (Compliance).

– Kształtowanie kultury organizacyjnej opartej na wartościach to kierunek, który zdecydowanie jest bliski naszym sercom. Bardzo cieszę się, że jest to zauważalne. Dla mnie to duży zaszczyt i doskonałe potwierdzenie, że należy i warto reprezentować najlepsze praktyki uczciwego prowadzenia działalności. To inwestycja długoterminowa – powiedział Paweł Roszkowski.

W tym samym konkursie ERGO Hestia znalazła się w wąskim gronie Super Etycznych Firm.

Organizacje, które otrzymały wyróżnienie Etycznej Firmy trzy razy z rzędu, otrzymują tytuł Super Etycznej Firmy.

– Wypracowanie dobrych norm etycznych to krok pierwszy. Drugim, często trudniejszym, jest utrzymanie ich przez lata. Bardzo nas cieszy, że „Puls Biznesu” docenia te przedsiębiorstwa, które skupiają się na łączeniu biznesu z odpowiednim podejściem do klientów. Tym bardziej że działanie zgodne z ESG z każdym rokiem jest coraz ważniejsze – powiedział Mario Zamarripa, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju Grupy ERGO Hestia.

Pomoc dla samotnych matek od pracowników TUW PZUW

Z kolei pracownicy TUW PZUW w ramach dobroczynnej akcji na rzecz Domu Samotnej Matki w Zielonce zebrali ubrania dla mam i dzieci, sprzęt AGD, kosmetyki i chemię, zabawki, gry i książeczki, a także pieniądze. Dzięki datkom kupili miksery i tostery, które mają być prezentem na dobry początek dla mam, które usamodzielniają się i opuszczają placówkę.

– Nic tak nie cieszy jak radość innych. Będziemy kontynuować dobroczynne akcje. Dziękuję wszystkim, którzy tak chętnie w nich uczestniczą – mówi Katarzyna Bielińska z Biura Administracji i Zarządu TUW PZUW, która razem z Justyną Karlikowską i Agnieszką Mendrykowską z Biura Zarządzania Kadrami była inicjatorką pomocy.

Dom Samotnej Matki „Bezpieczna Przystań” w Zielonce, prowadzony przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, działa już od prawie 30 lat. Pielęgnuje rodzinną atmosferę i zapewnia spokojne warunki do wychowania dzieci. Przez lata znalazło tam schronienie i opiekę kilkaset kobiet z dziećmi, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

(AM, źródło: Nationale-Nederlanden, UNIQA, TUW PZUW)