Nationale-Nederlanden wspiera kampanię Mosznowładcy

0
430

1 października rozpoczęła się dziewiąta edycja kampanii Mosznowładcy. Przedsięwzięcie, które będzie realizowane przez dwa miesiące, ma na celu zapewnienie jak największej liczbie mężczyzn w całym kraju bezpłatnego dostępu do badań przesiewowych pod kątem zdrowia jąder i prostaty. Realizacja serii badań jest już po raz siódmy wspierana także przez Nationale-Nederlanden.

W tym roku z bezpłatnych badań skorzystać będzie można we Wrocławiu, Gdańsku, Bydgoszczy, Bytomiu, Zielonej Górze, Warszawie, Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie, Koszalinie, Poznaniu, Szczecinie i w Katowicach.

– W listopadzie w ramach akcji Mosznowładcy, a wcześniej Movember, która w tym roku ma już swoją dziewiątą edycję, zachęcamy do regularnych badań profilaktycznych. Do tej pory w ramach kilku edycji kampanii udało się nam przebadać bezpłatnie blisko 18 tysięcy mężczyzn. Poprzez takie działania chcemy pokazać, że badań profilaktycznych nie trzeba się bać – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden. – Chociaż na przestrzeni lat świadomość Polaków w tym zakresie rośnie, to jednak wciąż kobiety częściej koncentrują się na badaniach niż mężczyźni. Kampania Fundacji Kapitan Światełko ma ośmielać ich do rozmów na temat profilaktyki onkologicznej oraz podejmowania działań mających na celu zadbanie o swoje zdrowie – dodaje.

(AM, źródło: Nationale-Nederlanden)