Nationale-Nederlanden wspiera walkę z depresją

0
502

23 lutego w Ogólnopolskim Dniu Walki z Depresją wystartowała czternasta edycja kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.” Partnerem akcji jest Nationale-Nederlanden.

Z badania „Stan psychiczny polskich pracowników w pandemii”, które przeprowadziła Fundacja „Twarze depresji”, wynika, że 45% ankietowanych doświadcza obniżenia nastroju i lęku w związku z wykonywaną pracą. Co trzeci ma kliniczne objawy depresji, a świadomość choroby deklaruje zaledwie 13% z nich. Co drugi badany odczuwa wyższy poziom lęku niż przed pandemią, co trzeci cierpi na bezsenność, a ponad 60% rano po obudzeniu czuje niewyspanie i zmęczenie.

W czerwcu 2021 roku przy współpracy z Nationale-Nederlanden został uruchomiony program bezpłatnej zdalnej pomocy psychologicznej. Dzięki wsparciu finansowemu do końca stycznia udało się przeprowadzić 636 konsultacji. Prawie 70% zgłaszających się po pomoc było poniżej 47. roku życia. Najczęściej z rozmowy z psychoonkologiem korzystały osoby chore na raka bądź po jego przebyciu. Do końca lutego w ramach programu zostanie zrealizowanych ponad 700 sesji.

(AM, źródło: Nationale-Nederlanden)