Nietrzeźwy kierowca spowodował wypadek pojazdem bez OC

0
1014

Nietrzeźwy 63-letni kierujący ciągnikiem rolniczym wraz z przyczepką uderzył w inny pojazd, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna okazał się osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Świebodzinie celem odbycia kary pozbawienia wolności, a w dodatku poruszał się pojazdem bez ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej ustalili, że kierowca ciągnika z przyczepą nagle wykonał manewr skrętu, po czym uderzył w pojazd firmy Tauron. Przeprowadzono badanie, które potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. Ponadto okazało się, że wobec 63-latka Sąd Rejonowy w Świebodzinie orzekł zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym. Z kolei pojazd, którym się poruszał, nie był zarejestrowany, nie posiadał aktualnego badania technicznego oraz OC ppm. Mężczyzna jest też osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności.

Kierujący usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, będąc wcześniej karany za podobne przestępstwo. Ponadto nałożono na niego mandaty karne za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu, kierowanie pojazdem pomimo braku dopuszczenia do ruchu oraz odjechanie z miejsca zdarzenia – wszystkie w sumie na równowartość 4500 zł. Czeka go również opłata na rzecz Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego za brak polisy OC ppm.

(AM, źródło KPP w Środzie Wielkopolskiej)