OChK z kolejną specjalizacją Google Cloud

0
383

OChK uzyskał specjalizację Infrastructure Services potwierdzającą kompetencje, udokumentowaną wiedzę oraz praktyczne umiejętności w zakresie projektowania i budowy infrastruktury w Google Cloud. Została ona przyznana m.in. na podstawie analizy projektów zrealizowanych przez zespół OChK w branży finansowej i produkcyjnej. Firma posiada także specjalizację związaną z rozwojem aplikacji w chmurze.

OChK znalazł się w wąskim gronie zaledwie kilku wysoko wyspecjalizowanych dostawców rozwiązań chmurowych w Polsce, którzy posiadają zarówno specjalizację Infrastructure Services, jak i Application Development Services

– Specjalizacja Infrastructure Services została nam przyznana na podstawie wdrożeń w dwóch bardzo istotnych i wymagających branżach: finansowej oraz produkcyjnej. W sektorze finansowym wyspecjalizowaliśmy się w implementacji bezpiecznych i zgodnych z wymogami komunikatu chmurowego UKNF Secure Landing Zone. Z kolei w branży produkcyjnej mamy udokumentowane sukcesy w budowie zoptymalizowanej wydajnościowo i kosztowo infrastruktury dla rozwiązań ERP wraz z podwyższającym bezpieczeństwo środowiskiem Disaster Recovery Center. Audytorzy docenili naszą wiedzę i doświadczenie oraz metodykę, która znacznie automatyzuje i przyspiesza realizację projektów dla naszych klientów – mówi Marcin Dzienniak, CTO OChK.

Podczas audytu dotyczącego specjalizacji Infrastructure Services z portfolio projektów zrealizowanych przez zespół OChK wzięto pod uwagę m.in. niedawno zrealizowane wdrożenie bezpiecznego środowiska chmurowego w Google Cloud dla Europy Ubezpieczenia.

Secure Landing Zone jest nie tylko wydajne, odpowiednio skonfigurowane i zabezpieczone, ale również zgodne z wymaganiami UKNF. Odpowiednio przygotowane i skonfigurowane przez OChK środowisko chmury publicznej Google Cloud umożliwia Europie Ubezpieczenia rozwój innowacyjnych usług ubezpieczeniowych. Przedsięwzięcie stanowi fundament pod dalszy rozwój innowacyjnych usług zakładu.

– Zakładamy, że istotne inwestycje w budowę zespołu rozwiązań chmurowych we współpracy z OChK przeniosą nas na nowe poziomy możliwości analityki danych, obsługi, tworzenia i wdrażania produktów oraz skalowalności biznesu. Szczególnie w kanale affinity, na który patrzymy w perspektywie już nie tylko polskiego rynku, ale paneuropejskiej, tylko tak mamy szansę dotrzymywać kroku fintechom – powiedział Grzegorz Pawlicki, członek zarządu i Chief Information Officer Europa Ubezpieczenia.

(AM, źródło: OChK)